Wiadomości

Ugotowali barszcz po gorzowsku. Utworzyła się kolejka

16 grudnia 2022, 10:12
fot. Marcin Kluwak
W piątkowy poranek mieszkańcy Gorzowa, którzy odwiedzili ryneczek przy Jerzego mogli zobaczyć, jak mistrz Paweł Salamon w towarzystwie uczniów z Zespołu Szkół Gastronomicznych w Gorzowie gotuje barszcz po gorzowsku. Kiedy gotowanie dobiegło końca, do stoiska ustawiła się długa kolejka, aby spróbować wyjątkowego barszczu.

Przed nami Święta Bożego Narodzenia i wigilijny wieczór podczas którego na stole będzie królował barszcz z uszkami. Dlatego też w piątek 16 grudnia klienci ryneczku przy Jerzego mogli zobaczyć jak mistrz kuchni Paweł Salamon w towarzystwie uczniów z Zespołu Szkół Gastronomicznych w Gorzowie przygotowuje barszcz w wersji gorzowskiej. Sekret barszczu tkwi w specjalnym dodatku - Renecie Landsberskiej.

Świąteczne gotowanie barszczu po gorzowsku rozpoczęło się o godz. 9.30, natomiast po godz. 10 rozpoczął się poczęstunek mieszkańców gorącą zupą. Do stanowiska, gdzie był gotowany barszcz ustawiła się kolejka chętnych. - Barszcz jest przepyszny. Czuć tę głębię smaku i kwaskowatość, dzięki dodaniu renety landsberskiej - podkreśla pani Beata, mieszkanka Gorzowa, która skusiła się na porcję barszczu.

Autorem przepisu na wigilijną zupę jest Paweł Salamon – mistrz i szef kuchni, laureat i juror międzynarodowych konkursów kulinarnych oraz absolwent, a obecnie nauczyciel Zespołu Szkół Gastronomicznych w Gorzowie. Była to czwarta edycja wspólnego gotowania barszczu.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości