• Dziś 20°/12°
  • Jutro 24°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 32 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

„Gorzów blisko świąt” już na półmetku

13 grudnia 2022, 15:03
fot. Jan Wojtanowski, Urząd Miasta Gorzowa
Kampania „Gorzów blisko świąt” jest już na półmetku. Przed nami jeden z najważniejszych jej elementów, czyli Gorzowski Targ Bożonarodzeniowy oraz gotowanie barszczu na ryneczku, premiera gorzowskiej kolędy, bieg Gwiazdkowy parku Kopernika, Mikołajkowa Masa Rowerowa oraz Maraton Pisania Świątecznych Kartek.

Maraton pisania świątecznych kartek

W środę, 14 grudnia będziemy wracać do tradycji. Wspólnie z Pocztą Polską i Galerią Askana zapraszamy na „Maraton pisania świątecznych kartek”. Dla uczestników zapewniamy karty pocztowe z gorzowskimi motywami oraz znaczek pocztowy z logo kampanii „Gorzów blisko świąt”. Od godziny 15.00 będziemy czekać w Askanie. Na miejscu będzie skrzynka pocztowa i pracownicy Poczty Polskiej, którzy pomogą w adresowaniu kartek. Do dyspozycji mamy ponad 200 kart i znaczków, bezpłatnych dla mieszkańców.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gorzowie, czyli Gorzowski Targ Bożonarodzeniowy

Gorzowski Targ Bożonarodzeniowy rozpocznie się już w najbliższy czwartek, 15 grudnia i potrwa do niedzieli, do 18 grudnia. W tym czasie na Starym Rynku pojawi się 20 stoisk handlowych. Tam mieszkańcy znajdą typowe dla świąt produkty, czyli pierniki, wędliny, miód i sery. Będą też produkty artystyczne i oferta rękodziała. W czasie targu, na Starym Rynku stanie również „zimowa strefa selfie”. Przy czterech instalacjach będzie można zrobić sobie zdjęcie. Poza tym, 16 grudnia i 17 grudnia na Stary Rynku będzie Mikołaj, a dla wszystkich mieszkańców będzie poczęstunek. Do wydania będzie 3 tys. porcji barszczu oraz zimowej herbaty.

Na targowej scenie od piątku, 16 grudnia zaplanowano występy artystyczne lokalnych zespołów. W piątek, 16 grudnia o godzinie 18.30 wystąpią Mali Gorzowiacy, o godzinie 19.00 świąteczne życzenia złoży Prezydent Miasta i jego goście oraz nastąpi premiera „Gorzowskiej kolędy”. O godzinie 19.30, zagra folkowa kapela Góralska Hora. W sobotę, 17 grudnia na scenie o godzinie 16.00 zostanie zaprezentowany program świąteczny od mieszkańców z Ukrainy, a o 17.00 rozpocznie się recital Natalii Świerczyńskiej, która zagra świąteczny repertuar Franka Sinatry. W niedzielę, 18 grudnia od godziny 16.00 na Starym Rynku będzie przedstawienie teatralne dla najmłodszych, a o 17.00 - koncert świąteczny Marek Zalewski Band.

Gotowanie „Barszczu po gorzowsku” na ryneczku przy Jerzego

W piątek, 16 grudnia o godzinie 9.30 na ryneczku przy ul. Jerzego rozpocznie wspólne gotowanie „Barszczu po gorzowsku”. Autorem przepisu na wigilijną zupę jest Paweł Salamon – mistrz i szef kuchni, laureat i juror międzynarodowych konkursów kulinarnych oraz absolwent, a obecnie nauczyciel Zespołu Szkół Gastronomicznych w Gorzowie, który osobiście opowie jak ugotować najlepszy „Barszcz po gorzowsku”. Gotowanie zaczniemy o godzinie 9.30, a poczęstunek rozpocznie się o 10.00. To już czwarta edycja wspólnego gotowania barszczu, zainicjowana przez Gorzowski Rynek Hurtowy wspólnie z Zespołem Szkół Gastronomicznych, które współpracują, by promować produkty regionalne, lokalnych przedsiębiorców i zdrowy styl życia.

Bieg gwiazdkowy w parku Kopernika

Świątecznie będzie też w parku Kopernika, w sobotę 17 grudnia. O godzinie 12.00 rozpocznie się dziewiąta edycja „Biegu Gwiazdkowego". Bieg główny będzie na dystansie 5 km, dzieci do 6. roku życia pobiegną 100 metrów, do 9. roku życia - około 300 metrów, a do 11. roku życia - około pół kilometra.

Mikołajkowa masa rowerowa w Gorzowie

Wśród propozycji świątecznych plenerowych jest też Świąteczna Masa Rowerowa, zaplanowana na niedzielę 18 grudnia. Rowerzyści wyruszą ze Starego Rynku.

A na zakończenie kampanii „Gorzów blisko świąt”, w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, w gorzowskiej katedrze zagra Gorzowska Orkiestra Dęta i zespołu Nowonarodzeni. Początek o godzinie 15.00.

Przypominamy również, że do 22 grudnia natomiast potrwa facebookowa zabawa „Okno świętego Mikołaja”. W poniedziałki i środy na profilu Miasta pojawiają się posty konkursowe, w których ukrywamy hasło, które następnego dnia otwiera „Okno św. Mikołaja”.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości