Wiadomości

Wójciki: Autobusy elektryczne w Gorzowie to spełnienie marzeń [zdjęcia]

13 grudnia 2022, 12:36
fot. Marcin Kluwak
We wtorek 13 grudnia na ulice Gorzowa wyjechały pierwsze w historii miasta autobusy elektryczne. Jak podkreśla prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki, autobusy elektryczne w Gorzowie to spełnienie marzeń i bardzo się cieszy, że zeroemisyjne pojazdy trafiły w końcu do naszego miasta. Z tej okazji, we wtorek przejazdy autobusami elektrycznym po Gorzowie są bezpłatne.

- Te autobusy to spełnienie naszych marzeń. Dzięki środkom europejskim mogliśmy kupić 8 elektrycznych autobusów oraz postawić stacje ładowania. Jest to rozpoczęcie pewnego etapu w historii komunikacji w Gorzowie i chcemy, aby żeby ta komunikacja się rozwijała. W przyszłości planujemy kupno kolejnych zeroemisyjnych autobusów - podkreśla Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

We wtorek 13 grudnia odbyło się uroczyste przekazanie pierwszych w Gorzowie autobusów elektrycznych. Gorzowskie elektryki wyjechały do kursowania po ulicach miasta i wożenia pasażerów po godz. 12. Jak informuje Urząd Miasta Gorzowa, przez cały wtorek przejazdy autobusami elektrycznymi będą dla pasażerów bezpłatne. „Elektryki” będą obsługiwać linię 124, 125 i 126.

Nowoczesne „elektryki” dostarczyła do naszego miasta firma Solaris Bus & Coach. Ponadto w mieście zostały wybudowane stacje szybkiego ładowania na pętlach autobusowych przy ul. Śląskiej, Marcinkowskiego i Dekreta oraz stacja wolnego ładowania w zajezdni Miejskiego Zakładu Komunikacji.

Ładowanie autobusu przebiega bardzo szybko i sprawnie – zajmuje mniej, niż 15 minut. Autobus podjeżdża w wyznaczone miejsce, gdzie następnie na dach opuszcza się pantograf, który ładuje akumulatory. Ładowanie jest praktycznie bezobsługowe - ważne jedynie, aby kierowca autobusu ustawił się w odpowiednim miejscu. Dalej musi tylko obserwować wyświetlacz na desce rozdzielczej, który wskazuje proces oraz poziom ładowania i może ruszać w dalszą trasę.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/10 Autobusy elektryczne wyjechały na ulice Gorzowa

1/10 Autobusy elektryczne wyjechały na ulice Gorzowa

2/10 Autobusy elektryczne wyjechały na ulice Gorzowa

2/10 Autobusy elektryczne wyjechały na ulice Gorzowa

3/10 Autobusy elektryczne wyjechały na ulice Gorzowa

3/10 Autobusy elektryczne wyjechały na ulice Gorzowa

4/10 Autobusy elektryczne wyjechały na ulice Gorzowa

4/10 Autobusy elektryczne wyjechały na ulice Gorzowa

5/10 Autobusy elektryczne wyjechały na ulice Gorzowa

5/10 Autobusy elektryczne wyjechały na ulice Gorzowa

6/10 Autobusy elektryczne wyjechały na ulice Gorzowa

6/10 Autobusy elektryczne wyjechały na ulice Gorzowa

7/10 Autobusy elektryczne wyjechały na ulice Gorzowa

7/10 Autobusy elektryczne wyjechały na ulice Gorzowa

8/10 Autobusy elektryczne wyjechały na ulice Gorzowa

8/10 Autobusy elektryczne wyjechały na ulice Gorzowa

9/10 Autobusy elektryczne wyjechały na ulice Gorzowa

9/10 Autobusy elektryczne wyjechały na ulice Gorzowa

10/10 Autobusy elektryczne wyjechały na ulice Gorzowa

10/10 Autobusy elektryczne wyjechały na ulice Gorzowa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości