• Dziś 18°/8°
  • Jutro 20°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

Trzy pociągi z Gorzowa do Berlina. Już od czerwca 2023

12 grudnia 2022, 19:41, mk
Już od przyszłego roku Gorzów powinien mieć tyle samo bezpośrednich połączeń ze stolicą Niemiec, ile ma teraz ze stolicą Polski. Do Warszawy pojechać możemy trzema bezpośrednimi pociągami uruchamianymi przez PKP Intercity. Kiedy pojedziemy bezpośrednio do Berlina?

Chociaż w rozkładzie jazdy, który wszedł w życia 11 grudnia 2022 roku jeszcze tych połączeń nie widać, to są one już zaplanowane. Wszystko to przez przeciągający się remont przeprawy mostowej po stronie niemieckiej. Ten ma zakończyć się w maju 2023 roku i już od czerwca na trasie pomiędzy Gorzowem a Berlinem powinniśmy mieć do dyspozycji aż trzy bezpośrednie pociągi, w tym dwa powrotne. Różnica jest taka, ze ostatni pociąg, który będzie odjeżdżał z Berlina w kierunku Gorzowa, swój bieg zakończy w Kostrzynie nad Odrą.

Pociąg z Gorzowa dojeżdżać ma do stacji Berlin Ostkreuz. Pojedzie o jeden przystanek dalej, niż pociągi kursujące z Kostrzyna.

Pociągi Gorzów - Berlin Ostkreuz. Godziny odjazdu
Dni robocze: 5:18, 12:27, 21:20
dni wolne: 8:28, 15:20, 21:20

Pociągi Berlin Ostkreuz - Gorzów. Godziny odjazdu
Dni robocze: 10:30, 19:40
Dni wolne: 13:40, 19:40

Pociąg z Gorzowa do Berlina. Jakie ceny biletów?

Na trasie z Gorzowa Wielkopolskiego do Berlina obowiązuje specjalna taryfa "stykowa". Bilet w jedną stronę kosztuje 12,70 euro, lub odpowiednią ilość polskich złotówek po przeliczeniu z aktualnego kursu. Cena jest dość korzystna, bo zwykły bilet na odcinku z Kustrin-Kietz - Berlin kosztuje niewiele mniej, bo 12,50 euro. Dodatkowo bilet zakupiony w taryfie stykowej upoważnia do przejazdu komunikacją miejską np. do lotniska w Berlinie. 

Pociąg do Berlina. Pojedziemy nowoczesną Pesą

Na trasie Gorzów - Berlin kursować mają najnowsze pojazdy marki PESA, w malowaniu niemieckiej firmy NEB, która obsługuje odcinek na trasie Kostrzyn - Berlin Lichtenberg. Pociągi do i z Gorzowa będą przedłużeniem obecnych połączeń. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości