• Dziś 10°/5°
  • Jutro /7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Elektryczne autobusy w Gorzowie. Kiedy wyjadą na ulice miasta?

5 grudnia 2022, 14:40
fot. archiwum
Do Gorzowa zostało dostarczonych 8 elektrycznych autobusów od firmy Solaris. Każdy z autobusów elektrycznych został przetestowany i przeszedł odbiory. Kiedy zatem autobusy elektryczne wyjadą na ulice Gorzowa i będą wozić pasażerów? Sprawdziliśmy.

Pod koniec października do Gorzowa trafiły pierwsze dwa elektryczne autobusy od firmy Solaris. Pojazdy wyruszyły od razu na testy. Każdy z "elektryków" przejechał po 90 km ulicami Gorzowa, a następnie przetestował szybkie ładowanie na stacji przy ul. Dekerta. Wnioski? Jak podkreśla miasto, elektryczne autobusy spełniły oczekiwania. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule "Autobusy elektryczne przetestowane. Spełniły nasze oczekiwania".

Do Gorzowa zostały już dostarczone wszystkie zamówione przez miasto pojazdy. W zajezdni Miejskiego Zakładu Komunikacji znajduje się już zatem 8 elektrycznych autobusów. Wszystkie elektryczne Solarisy przeszły już testy i odbiory, teraz czekają tylko na wyjazd na ulice Gorzowa, aby wozić pasażerów.

Elektryczne autobusy w Gorzowie. Kiedy wyjadą na ulice miasta?

Kiedy zatem autobusy elektryczne wyjadą na ulice Gorzowa? Jak się okazuje, elektryki będą wozić pasażerów jeszcze w grudniu. - We wtorek 13 grudnia odbędzie się oficjalne przekazanie elektrycznych autobusów. Część pojazdów od razu wyruszy do kursowania po ulicach miasta, natomiast reszta będzie kursowała od środy 14 grudnia – mówi Marcin Pejski, rzecznik prasowy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie.

Szczegóły na temat tego wydarzenia poznamy niedługo. Wiadomo, że autobusy elektryczne zastąpią część taboru pojazdów napędzanych olejem napędowym. Są to linie autobusowe: nr 124 – 4 autobusy elektryczne z 6 obsługujących tę linię, nr 125 – 3 autobusy elektryczne (wymiana całego taboru) oraz nr 126 – 1 autobus elektryczny z 6 obsługujących tę linię.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości