• Dziś /-2°
  • Jutro /0°
  • Pojutrze /2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 83 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Autobusy elektryczne w końcu wyjadą na ulice Gorzowa

12 grudnia 2022, 15:00
fot. archiwum
Od wtorku 13 grudnia po ulicach Gorzowa będą w końcu jeździć autobusy elektryczne. Władze Gorzowa zaplanowały z tej okazji oficjalną uroczystość. Co istotne, we wtorek przejazdy autobusami elektrycznym po Gorzowie będą bezpłatne.

Na początku grudnia portal gorzowianin.com jako pierwszy informował o tym, że we wtorek 13 grudnia odbędzie się oficjalne przekazanie autobusów elektrycznych i elektryki od firmy Solaris wyruszą na ulice Gorzowa.

Autobusy elektryczne w Gorzowie. Oficjalne przekazanie elektryków

We wtorek 13 grudnia o godz. 10 przed Urzędem Miasta Gorzowa odbędzie się uroczystość przekazania pierwszych w Gorzowie autobusów elektrycznych. Następnie wszyscy zaproszeni goście przejadą elektrycznym Solarisem na stację ładowania, która znajduje się pętli przy ul. Marcinkowskiego na os. Staszica.

Dalej autobus elektryczny z pasażerami na pokładzie pojedzie do zajezdni Miejskiego Zakładu Komunikacji przy ul. Kostrzyńskiej, gdzie odbędzie się oficjalne zakończenie realizacji projektu pn. „Zakup nowych autobusów elektrycznych wraz z niezbędną infrastrukturą ładowania dla Miasta Gorzowa Wlkp.”. Po zakończeniu oficjalnej części, wszyscy pasażerowie wrócą autobusem elektrycznym do centrum.

Darmowe przejazdy autobusami elektrycznymi w Gorzowie

Jak informuje Urząd Miasta Gorzowa, we wtorek 13 grudnia przejazdy autobusami elektrycznymi będą dla pasażerów bezpłatne. Autobusy elektryczne będą obsługiwać następujące linie: nr 124 – 4 autobusy elektryczne z 6 obsługujących tę linię, nr 125 – 3 autobusy elektryczne (wymiana całego taboru) oraz nr 126 – 1 autobus elektryczny z 6 obsługujących tę linię.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości