• Dziś 27°/16°
  • Jutro 19°/13°
  • Pojutrze 23°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Drzewo spadło na S3. Doszło do trzech wypadków [zdjęcia]

9 grudnia 2022, 11:15
fot. KM PSP Gorzów
W piątek na drodze ekspresowej S3 doszło do trzech zdarzeń. Najpierw na pasie w kierunku Zielonej Góry w pobliżu węzła Gorzów Południe na jezdnię przewróciło się drzewo. Po konarach drzewa przejechały trzy auta, które zostały uszkodzone. W międzyczasie, w pobliżu mostu na Warcie doszło do zderzenia ciężarówki z osobowym oplem, a kilka kilometrów wcześniej bus marki mercedes zderzył się z lawetą. Widoczność na trasie utrudnia gęsta mgła.

W piątek 9 grudnia o godz. 10.30 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o przewróconym drzewie na 90 km drogi ekspresowej S3, na pasie w kierunku Zielonej Góry. Na miejsce został wysłany jeden zastęp straży pożarnej i policja.

Kiedy strażacy dotarli na miejsce okazało się, że trzy samochody osobowe, które poruszały się ekspresówką, przejechały po konarach drzewa zalegających na jezdni. Na szczęście w tym zdarzeniu nikomu nic się nie stało.

Warto podkreślić, że widoczność ogranicza gęsta młga. W niektórych miejscach widoczność jest ograniczona do 50-100 metrów. Droga ekspresowa S3 w kierunku Zielonej Góry jest zablokowana. To spodowowało, że na trasie S3 utworzył się korek.

W międzyczasie doszło do kolejnego zdarzenia w kierunku Zielone Góry. Na 88 km drogi ekspresowej S3, w rejonie mostu nad Wartą doszło zdarzenia samochodu ciężarowego z samochodem marki opel. W tym przypadku również nikt nie odniósł obrażeń.

Natomiast o godz. 11.25 na 86 km drogi ekspresowej S3 doszło do kolejnego wypadku. Bus marki mercedes uderzył w tył lawety, która stała w korku. Siła uderzenia była na tyle duża, że w busie zostało wyrwane koło. Jedna osoba została poszkodowana.

Droga ekspresowa S3 pomiędzy węzłem Gorzów Zachód i Gorzów Południe jest całkowicie zablokowana. Nie wiadomo jak długo potrwają utrudnienia. Policjanci apelują, aby kierowcy jadący od strony Szczecina w kierunku Zielonej Góry zjeżdżali z trasy S3 na węźle Gorzów Zachód i jechali objazdem przez miasto aż do węzła Gorzów Południe, gdzie będą mogli wrócić na drogę ekspresową S3.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/4 Zdarzenia drogowe na trasie S3

1/4 Zdarzenia drogowe na trasie S3

2/4 Zdarzenia drogowe na trasie S3

2/4 Zdarzenia drogowe na trasie S3

3/4 Zdarzenia drogowe na trasie S3

3/4 Zdarzenia drogowe na trasie S3

4/4 Zdarzenia drogowe na trasie S3

4/4 Zdarzenia drogowe na trasie S3

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości