Wiadomości

Jak wybrać szafkę na buty do przedpokoju?

8 grudnia 2022, 16:57
Choć może się nie wydawać, przedpokój to bardzo istotna część domu lub mieszkania — to od jego funkcjonalności w dużej mierze zależeć będzie Twój codzienny komfort. Gdy szykujesz się do pracy lub wybierasz na rodzinny spacer, chcesz, by wyjście przebiegło sprawnie i szybko. Zadbaj o to, by buty Twoje i Twoich domowników były zawsze łatwo dostępne — wybierz szafkę, która Ci to zapewni. Czym charakteryzują się poszczególne modele tych mebli i który z nich wybrać?

Wymiary szafki na buty — jak dobrać?

Przedpokój to pomieszczenie, które powinno być przede wszystkim wygodne w użytkowaniu. Niestety, układ wielu mieszkań i domów sprawia, że zwykle jest ono dość wąskie, w związku z czym bardzo trudno je zaaranżować. Źle wybierając meble, szybko odczujemy spadek funkcjonalności tej przestrzeni. Nagle stanie się ona ciasna i krępująca ruchy, a przechodzenie między meblami będzie znacznie trudniejsze i przypominające raczej przeciskanie się. Aby tego uniknąć, zwróć uwagę na wymiary szafki na buty.

W wąskich przedpokojach świetnie sprawdzą się szerokie, ale niezbyt głębokie meble. Taki ich kształt pozwoli maksymalnie wykorzystać przestrzeń wzdłuż ściany, a przy tym nie będzie zawadzać podczas przechodzenia. Mebel o takich wymiarach ułatwi domownikom mijanie się w przedpokoju i umożliwi nieprzeszkadzanie sobie nawzajem. Jeśli szafka musi pomieścić obuwie więcej niż jednej osoby, postaw na modele z półkami.

Klasyczna szafka czy regał na buty?

Przeglądając oferty sklepów meblowych, możesz zacząć się zastanawiać, czy lepszym wyborem będzie klasyczna szafka na buty, czy też regał. Oba te meble mogą pełnić swoją funkcję równie dobrze — to, który z nich wybierzesz, powinno zależeć od Twoich potrzeb i preferencji. Jeśli mieszka z Tobą kilka innych osób, potrzebujesz większej ilości przestrzeni, w której pomieścisz buty wszystkich domowników. Jeżeli dysponujesz przy tym mocno ograniczonym metrażem, postaraj się wykorzystać pionową przestrzeń pomieszczenia i postaw na wysoki regał z kilkoma półkami.

Z pomocą takiego mebla możesz także z powodzeniem zaaranżować wnękę w ścianie. W większości pozostałych przypadków zarówno klasyczna szafka, jak i regał sprawdzą się równie dobrze. Rozmaite ich modele znajdziesz w asortymencie Galerii Wnętrz Domar — meble do przedpokoju Wrocław. Sprawdź ofertę sklepu i wybieraj spośród dziesiątek szafek na buty, regałów oraz puf.

Szafka z siedziskiem czy osobna pufa?

By codzienne ubieranie butów było maksymalnie wygodne, warto zaopatrzyć się w mebel wyposażony w wygodne, miękkie siedzisko. Niektóre osoby decydują się też na ustawienie osobnej pufy zaraz obok szafki na buty. Oba rozwiązania mają swoje zalety. Pierwsze z nich idealnie sprawdzi się w przedpokojach o bardzo małym metrażu, wąskich i ciasnych. Siedzisko osadzone na szafce pozwala Ci oszczędzić przestrzeń i sprytnie połączyć dwa meble w jeden. Zestawienie szafki na buty z osobną pufą daje z kolei szczególnie ciekawe możliwości aranżacyjne. Efektowna, dekoracyjna pufa może wręcz stać się główną ozdobą pomieszczenia. Szafki z siedziskiem oraz różnorodne modele puf znajdziesz na przykład w ofercie Galerii Wnętrz Domar.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości