• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 71 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Rewolucja w budżecie obywatelskim w Gorzowie. Na te zmiany czekali mieszkańcy

8 grudnia 2022, 10:24
fot. archiwum
Budżet obywatelski w Gorzowie czeka prawdziwa rewolucja. Liczba kategorii zostanie zwiększona z 12 do 14 pozycji na liście. Wszystko jest efektem oddzielenia os. Europejskiego oraz os. Staszica oraz oddzielenia obszaru od strony Chwalęcic tzw. osiedla Kamyczki oraz ul. Srebrnej od os. Piaski i Górczyn. Zmiany dotyczą budżetu obywatelskiego 2024.

Pod koniec października zostały ogłoszone wyniki budżetu obywatelskiego 2023. Natomiast na początku listopada zostały przeprowadzone konsultacje społeczne w sprawie budżetu obywatelskiego. Urzędnicy pytali się mieszkańców, co zostało zrobione dobrze, a co należałoby poprawić w kolejnych edycjach.

Czytelnicy portalu gorzowianin.com również zabrali głos w tej sprawie. Wskazywali, że w kategorii rejonowej bezwzględnie powinno zostać oddzielone os. Europejskie od os. Staszica. Nasi czytelnicy tłumaczyli, że są dwa różne osiedla, które mają zupełnie inne potrzeby. Pokazało to również samo głosowanie. O zwycięstwo w tej kategorii walczyła budowa boiska na os. Europejskim z remontem ul. Kołłątaja na os. Staszica. Ostatecznie we wspólnej kategorii zwyciężyła budowa boiska na Europejskim. Mieszkańcy Gorzowa wskazywali również, że podobna sytuacja jest w przypadku domków jednorodzinnych przy Żwirowej i przyległych ulicach tzw. osiedla Kamyczki oraz osiedla Piaski. Ich zdaniem te dwa osiedla także powinny zostać od siebie oddzielone.

Jak się właśnie okazało, głos mieszkańców został wysłuchany i zostaną wprowadzone zmiany w budżecie obywatelskim. Podczas sesji Rady Miasta Gorzowa, która odbędzie się w środę 21 grudnia radni będą głosować nad uchwałą w sprawie zmian w budżecie obywatelskim.

Najważniejszą zmianą jest to, że liczba kategorii zostanie zwiększona. Do tej pory mieszkańcy Gorzowa mogli zgłaszać projekty w 12 kategoriach - w ogólnomiejskiej, oświatowej oraz 10 rejonowych. Teraz liczba pozycji na liście wzrośnie do 14 - będzie to kategoria ogólnomiejska i oświatowa oraz 12 rejonowych. Wszystko jest efektem oddzielenia os. Europejskiego oraz os. Staszica oraz oddzielenia obszaru od strony Chwalęcic tzw. osiedla Kamyczki oraz ul. Srebrnej od os. Piaski i Górczyn. Zmiany dotyczą budżetu obywatelskiego 2024.

- Wyniki przeprowadzonych konsultacji społecznych w sprawie budżetu obywatelskiego posłużyły wprowadzeniu zmian mających na celu poprawę jakości procesu wdrożenia i realizacji budżetu obywatelskiego - tłumaczą urzędnicy.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości