• Dziś -2°/-5°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 60 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Śnieg w Gorzowie. Jakie warunki są na drogach? [zdjęcia]

3 lutego 2023, 08:00, red
fot. Damian Pyta
Piątkowy poranek powitał nas śniegiem w Gorzowie. Główne drogi w mieście zostały odśnieżone, teraz czas przyszedł na chodniki. Trudne warunki są na drogach osiedlowych oraz na drogach gminnych i wojewódzkich pod Gorzowem.

W piątek 3 lutego w nocy spadło kilka centymetrów śniegu, więc poranek w Gorzowie był biały. Jeszcze po godz. 6 rano wiele dróg i chodników było nieodśnieżonych. Obecnie na terenie miasta pracują służby Inneko CRS, które zajmują się odśnieżaniem głównych dróg w mieście. Ulice takie jak m.in. ul. Walczaka, Al. Konstytucji 3 Maja, Warszawska czy Kasprzaka są odśnieżone. Z kolei boczne ulice i drogi osiedlowe są jeszcze białe i jest na nich ślisko.

Jak relacjonują nasi czytelnicy, lodowisko jest obecnie na ul. Żeromskiego na os. Staszica. - Jest przed godz. 8 rano, a drogi nie są odśnieżone. Wstyd i hańba w tym mieście – podkreśla czytelniczka Natalia.

Należy pamiętać, że drogi w Gorzowie są podzielone na cztery kategorie odśnieżania. Priorytetem są ulice, po których poruszają się autobusy komunikacji miejskiej, drogi krajowe oraz dojazdy do miejsc użyteczności publicznej – na przykład szpitali.

- W godzinach porannych nasz sprzęt wyjechał na ulice Gorzowa, aby zadbać o bezpieczeństwo w mieście. W pierwszej kolejności zostały odśnieżone i posypane drogi w I standardzie utrzymania, są one już czarne. Drogi w II standardzie zostały już posypane i obecnie pracuje tam sprzęt. Nasi pracownicy zabrali się również za prace na III standardzie, czyli na drogach osiedlowych. Zaczęliśmy odśnieżać na Wieprzycach i ul. Warszawskiej, nasz sprzęt pojawił się również na os. Staszica, gdzie na początek zostanie odśnieżona ul. Długosza. Na ten moment na ulicach Gorzowa pracuje łącznie 11pługo-piaskarek, zarówno tych dużych jak i mniejszych – mówi Artur Pankowski, dyrektor Inneko RCS.

A jak wygląda sytuacja w okolicach Gorzowa? Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze, na godz. 8 droga ekspresowa S3 w ciągu obwodnicy Gorzowa jest odśnieżona - nawierzchnia jest czarna i mokra. Pługo-piaskarki pracowały na trasie S3 od godzin nocnych. Droga ekspresowa jest również odśnieżona w kierunku Myśliborza i Skwierzyny. Odśnieżona jest również droga krajowa nr 22 w kierunku Strzelec Krajeńskich i Krzeszyc.

Gorzej jest na drogach powiatowych i gminnych. Jak informują nas czytelnicy, na lokalnych arteriach jest biało i ślisko.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Fotoreportaż


1/9 Sytuacja na drogach w Gorzowie

1/9 Sytuacja na drogach w Gorzowie

2/9 Sytuacja na drogach w Gorzowie

2/9 Sytuacja na drogach w Gorzowie

3/9 Sytuacja na drogach w Gorzowie

3/9 Sytuacja na drogach w Gorzowie

4/9 Sytuacja na drogach w Gorzowie

4/9 Sytuacja na drogach w Gorzowie

5/9 Sytuacja na drogach w Gorzowie

5/9 Sytuacja na drogach w Gorzowie

6/9 Sytuacja na drogach w Gorzowie

6/9 Sytuacja na drogach w Gorzowie

7/9 Sytuacja na drogach w Gorzowie

7/9 Sytuacja na drogach w Gorzowie

8/9 Sytuacja na drogach w Gorzowie

8/9 Sytuacja na drogach w Gorzowie

9/9 Sytuacja na drogach w Gorzowie

9/9 Sytuacja na drogach w Gorzowie

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości