Wiadomości

Opady śniegu w Gorzowie. Jakie warunki są na drogach?

8 grudnia 2022, 09:13
fot. czytelnik
Czwartkowy poranek powitał nas śniegiem w Gorzowie. Główne drogi w mieście zostały odśnieżone, teraz czas przyszedł na chodniki. Jak ostrzegają kierowcy, trudne warunki są na drogach wojewódzkich.

Należy pamiętać, że drogi w Gorzowie są podzielone na cztery kategorie odśnieżania. Priorytetem są ulice, po których poruszają się autobusy komunikacji miejskiej, drogi krajowe oraz dojazdy do miejsc użyteczności publicznej – na przykład szpitali. Zimowym utrzymaniem dróg w Gorzowie zajmuje się firma Inneko RCS, która ma na stanie 11 dużych pługo-piaskarek oraz 4 mniejsze pojazdy.

Obecnie warunki na drogach w Gorzowie są dobre, bo na ulice wyjechały pługo-piaskarki i główne ciągi w mieście są odśnieżone. Teraz do pracy ruszyły pługi, które odśnieżają chodniki w Gorzowie.

- W godzinach nocnych nasz sprzęt wyjechał już na ulice Gorzowa, aby zadbać o bezpieczeństwo w mieście. W pierwszej kolejności zostały odśnieżone i posypane drogi w I i II standardzie utrzymania. Teraz kończymy prace przy III standardzie. Na ten moment na ulicach Gorzowa pracuje 8 pługo-piaskarek – mówi Artur Pankowski, dyrektor Inneko RCS.

A jak wygląda sytuacja w okolicach Gorzowa? Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze, na godz. 9 droga ekspresowa S3 w ciągu obwodnicy Gorzowa jest odśnieżona - nawierzchnia jest czarna i mokra. Pługo-piaskarki pracowały na trasie S3 od godzin nocnych. Droga ekspresowa jest również odśnieżona w kierunku Myśliborza i Skwierzyny. Odśnieżona jest również droga krajowa nr 22 w kierunku Strzelec Krajeńskich i Krzeszyc.

Gorze wygląda sytuacja na drogach powiatowych i gminnych. Jak informują nas czytelnicy, na drodze wojewódzkiej nr 132 w kierunku Kostrzyna nad Odrą jest "szklanka", kierowcy jadą bardzo powoli, nie przekraczając 40 km/h. Trudne warunki są również na drodze wojewódzkiej nr 151 w kierunku Barlinka oraz na drodze wojewódzkiej nr 130 w stronę Wysokiej.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości