Wiadomości

Program ciepłe mieszkanie w Gorzowie. Gdzie i do kiedy składać wnioski?

22 lutego 2023, 08:00, red
fot. GorzowSky
Mieszkańcy Gorzowa mogą składać wnioski o dofinansowanie na wymianę tzw. kopciuchów w ramach programu „Ciepłe Mieszkanie”. Pieniądze, które uzyskało miasto Gorzów w ramach programu pozwoli na wymianę 47 pieców.

Miasto Gorzów otrzymało dofinansowanie w ramach programu „Ciepłe Mieszkanie” na kwotę 977 tys. 500 tys. zł, co według szacunków pozwoli na wymianę pieców w 47 lokalach.

- Mieszkańcy, którzy będą chcieli wymienić stary piec, wymienić okna w swoim mieszkaniu, czy dokonać innej opisanej w warunkach konkursu modernizacji, będą mogli to zrobić otrzymując dofinansowanie sięgające nawet 90 procent – podkreśla Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Program ciepłe mieszkanie w Gorzowie. Kiedy i gdzie można składać wnioski?

W środę 1 lutego rozpoczął się nabór wniosków o dofinansowanie do wymiany tzw. kopciuchów w lokalach mieszkalnych w budynkach wielorodzinnych w ramach programu „Ciepłe Mieszkanie”. Wnioski można składać do 31 marca 2024 roku w sali operacyjnej Urzędu Miasta Gorzowa przy ul. Sikorskiego.

W razie jakichkolwiek pytań, mieszkańcy mogą dzwonić pod następujące numery 95 7355 737, 95 7 355 703, 95 735 835 lub kontaktować się drogą mailową wysyłając wiadomość na adres cieplemieszkanie@um.gorzow.pl.

W trakcie naboru organizowane będą spotkania informacyjne, podczas których urzędnicy będą pomagać przy wypełnianiu wniosków, tak aby wszyscy zainteresowani mieszkańcy, którzy spełniają wymogi programu, mogli skorzystać z dofinansowania. Pierwsze spotkanie informacyjne odbędzie się w czwartek 23 lutego o godz. 16 w sali sesyjnej Urzędu Miasta Gorzowa.

- Celem spotkania jest przybliżenie mieszkańcom podstawowych informacji dotyczących Programu Priorytetowego "Ciepłe Mieszkanie", przedstawienie zasad jego funkcjonowania, a także szeregu informacji związanych z całym procesem prawidłowego składania wniosków o dofinansowanie oraz aspektów technicznych związanych z realizacją działań podlegających dofinansowaniu - podkreśla Iwona Bodnarczuk z wydziału zarządzania funduszami UE w Urzędzie Miasta Gorzowa.

Do kogo jest skierowany program "ciepłe mieszkanie" w Gorzowie?

Program jest skierowany do osób, które mieszkają w budynkach wielorodzinnych bez centralnego systemu ogrzewania i korzystają z indywidualnego źródła ciepła na paliwa stałe.

- Cieszymy się, że miasto przystąpiło do tego programu. Ma ono już doświadczenie, bo realizowano w nim program Kawka i odczuwalna jest poprawa jakości powietrza w Gorzowie. Tymi kolejnymi działaniami, również przyczynimy się do tego, by zmniejszać emisję zanieczyszczeń. Plusem tego jest też to, że nie eliminujemy z niego mieszkańców budownictwa wielorodzinnego – komentuje Mariusz Herbut, prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości