Wiadomości

Pożar piwnicy na os. Staszica. To było podpalenie?

5 grudnia 2022, 09:38
fot. archiwum
Strażacy z Gorzowa w poniedziałek nad ranem mieli pełne ręce roboty. Wszystko przez pożar piwnicy przy ul. Kochanowskiego na os. Staszica w Gorzowie. Strażacy działali na miejscu przez dwie godziny. Mieszkańcy nie mają wątpliwości, że było to celowe podpalenie.

W poniedziałek 5 grudnia o godz. 3.47 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze piwnicy w jednym z bloków przy ul. Kochanowskiego na os. Staszica. Na miejsce zostały wysłane cztery zastępy straży pożarnej.

Kiedy pierwsze zastępy straży pożarnej dotarły na miejsce, w budynku panowało zadymienie. Spaleniu uległa jedna z piwnic. Strażacy działali na miejscu przez dwie godziny. Mieszkańcy nie mają wątpliwości, że było to celowe podpalenie. - W nocy na Kochanowskiego ktoś podpalił jedną piwnicę i próbował dwie inne - napisała do naszej redakcji mieszkanka os. Staszica.

Co na to policja? - Otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze piwnicy w bloku. Na miejscy pojawi się biegły, który będzie wyjaśniał jaka była dokładnie przyczyna pożaru. Na ten moment nie możemy jednoznacznie potwierdzić czy było to podpalenie – komentuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości