Wiadomości

Wybuch gazu pod Gorzowem. Problemy z dostawą gazu w kilku gminach [film]

3 grudnia 2022, 15:30
fot. Marcin Kluwak
Mieszkańcy gminy Bogdaniec, Witnica i Kostrzyn nad Odrą nawet do poniedziałku 5 grudnia mogą mieć problemy z dostawą gazu do swoich domów. Wszystko przez wybuch gazu w miejscowości Łupowo. Władze gminy Bogdaniec apelują do mieszkańców, aby zgłaszali się do sztabu kryzysowego, jeżeli będą mieli trudności z ogrzaniem domów.

W sobotę 3 grudnia w miejscowości Łupowo doszło do wybuchu gazu o czym portal gorzowianin.com informował jako pierwszy w artykule „Wybuch gazu pod Gorzowem. Dwie osoby zostały ranne”. W wyniku uszkodzenia gazociągu i wybuchu gazu, mieszkańcy pobliskich domów zostali ewakuowani, a ruch kolejowy na trasie Gorzów – Kostrzyn nad Odrą został wstrzymany.

Działania służb trwały kilka godzin, ponieważ z uszkodzonej rury ulatniał się gaz. Sytuacja została opanowana po godz. 13.30, dzięki czemu mieszkańcy Łupowa mogli wrócić do swoich domów.

Wybuch gazu pod Gorzowem. Co się stało?

Głos w sprawie wybuchu gazu w Łupowie zabrała również Polska Spółka Gazownictwa z grupy Orlen. - Podczas robót ziemnych wykonywanych przez firmę zewnętrzną, doszło do uszkodzenia gazociągu wysokiego ciśnienia w miejscowości Łupowo. Niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia służby PSG przystąpiły do usuwania awarii. Sytuacja jest pod kontrolą i nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia i mienia okolicznych mieszkańców – komentuje Grzegorz Cendrowski, rzecznik prasowy Polskiej Spółki Gazownictwa.

Na miejscu zdarzenia pracują cały czas służby PSG z grupy Orlen, które badają przyczyny awarii i usuwają jej skutki.

Wybuch gazu pod Gorzowem. Problemy z dostawą gazu w kilku gminach

Z powodu uszkodzenia gazociągu mogą wystąpić problemy z dostawą gazu dla mieszkańców gminy Bogdaniec, Witnica i Kostrzyn nad Odrą oraz gminy Dębno i Mieszkowice na terenie województwa zachodniopomorskiego.

- Polska Spółka Gazownictwa pozostaje w kontakcie z lokalnymi władzami i pracuje nad minimalizacją skutków ewentualnych ograniczeń w dostawach gazu dla mieszkańców gmin – podkreśla Cendrowski.

Jak się okazuje, problemy z dostawą gazu mogą potrwać nawet do poniedziałku 5 grudnia. - Informujemy, że na terenie Gminy Bogdaniec, może nastąpić przerwa w dostawie gazu - utrudnienia mogą potrwać do poniedziałku 5 grudnia. Osoby, które będą miały trudności z ogrzaniem mieszkań prosimy o kontakt ze Sztabem Kryzysowym gminy Bogdaniec - informuje gmina Bogdaniec.

Kontakt ze Sztabem Kryzysowym gminy Bogdaniec: Mariusz Kulesza tel. 609 093 112 oraz Rafał Deptuła tel. 665 007 422.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/10 Wybuch gazu w Łupowie

1/10 Wybuch gazu w Łupowie

2/10 Wybuch gazu w Łupowie

2/10 Wybuch gazu w Łupowie

3/10 Wybuch gazu w Łupowie

3/10 Wybuch gazu w Łupowie

4/10 Wybuch gazu w Łupowie

4/10 Wybuch gazu w Łupowie

5/10 Wybuch gazu w Łupowie

5/10 Wybuch gazu w Łupowie

6/10 Wybuch gazu w Łupowie

6/10 Wybuch gazu w Łupowie

7/10 Wybuch gazu w Łupowie

7/10 Wybuch gazu w Łupowie

8/10 Wybuch gazu w Łupowie

8/10 Wybuch gazu w Łupowie

9/10 Wybuch gazu w Łupowie

9/10 Wybuch gazu w Łupowie

10/10 Wybuch gazu w Łupowie

10/10 Wybuch gazu w Łupowie

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości