• Dziś 18°/8°
  • Jutro 20°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

Wybuch gazu pod Gorzowem. Problemy z dostawą gazu w kilku gminach [film]

3 grudnia 2022, 15:30
fot. Marcin Kluwak
Mieszkańcy gminy Bogdaniec, Witnica i Kostrzyn nad Odrą nawet do poniedziałku 5 grudnia mogą mieć problemy z dostawą gazu do swoich domów. Wszystko przez wybuch gazu w miejscowości Łupowo. Władze gminy Bogdaniec apelują do mieszkańców, aby zgłaszali się do sztabu kryzysowego, jeżeli będą mieli trudności z ogrzaniem domów.

W sobotę 3 grudnia w miejscowości Łupowo doszło do wybuchu gazu o czym portal gorzowianin.com informował jako pierwszy w artykule „Wybuch gazu pod Gorzowem. Dwie osoby zostały ranne”. W wyniku uszkodzenia gazociągu i wybuchu gazu, mieszkańcy pobliskich domów zostali ewakuowani, a ruch kolejowy na trasie Gorzów – Kostrzyn nad Odrą został wstrzymany.

Działania służb trwały kilka godzin, ponieważ z uszkodzonej rury ulatniał się gaz. Sytuacja została opanowana po godz. 13.30, dzięki czemu mieszkańcy Łupowa mogli wrócić do swoich domów.

Wybuch gazu pod Gorzowem. Co się stało?

Głos w sprawie wybuchu gazu w Łupowie zabrała również Polska Spółka Gazownictwa z grupy Orlen. - Podczas robót ziemnych wykonywanych przez firmę zewnętrzną, doszło do uszkodzenia gazociągu wysokiego ciśnienia w miejscowości Łupowo. Niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia służby PSG przystąpiły do usuwania awarii. Sytuacja jest pod kontrolą i nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia i mienia okolicznych mieszkańców – komentuje Grzegorz Cendrowski, rzecznik prasowy Polskiej Spółki Gazownictwa.

Na miejscu zdarzenia pracują cały czas służby PSG z grupy Orlen, które badają przyczyny awarii i usuwają jej skutki.

Wybuch gazu pod Gorzowem. Problemy z dostawą gazu w kilku gminach

Z powodu uszkodzenia gazociągu mogą wystąpić problemy z dostawą gazu dla mieszkańców gminy Bogdaniec, Witnica i Kostrzyn nad Odrą oraz gminy Dębno i Mieszkowice na terenie województwa zachodniopomorskiego.

- Polska Spółka Gazownictwa pozostaje w kontakcie z lokalnymi władzami i pracuje nad minimalizacją skutków ewentualnych ograniczeń w dostawach gazu dla mieszkańców gmin – podkreśla Cendrowski.

Jak się okazuje, problemy z dostawą gazu mogą potrwać nawet do poniedziałku 5 grudnia. - Informujemy, że na terenie Gminy Bogdaniec, może nastąpić przerwa w dostawie gazu - utrudnienia mogą potrwać do poniedziałku 5 grudnia. Osoby, które będą miały trudności z ogrzaniem mieszkań prosimy o kontakt ze Sztabem Kryzysowym gminy Bogdaniec - informuje gmina Bogdaniec.

Kontakt ze Sztabem Kryzysowym gminy Bogdaniec: Mariusz Kulesza tel. 609 093 112 oraz Rafał Deptuła tel. 665 007 422.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/10 Wybuch gazu w Łupowie

1/10 Wybuch gazu w Łupowie

2/10 Wybuch gazu w Łupowie

2/10 Wybuch gazu w Łupowie

3/10 Wybuch gazu w Łupowie

3/10 Wybuch gazu w Łupowie

4/10 Wybuch gazu w Łupowie

4/10 Wybuch gazu w Łupowie

5/10 Wybuch gazu w Łupowie

5/10 Wybuch gazu w Łupowie

6/10 Wybuch gazu w Łupowie

6/10 Wybuch gazu w Łupowie

7/10 Wybuch gazu w Łupowie

7/10 Wybuch gazu w Łupowie

8/10 Wybuch gazu w Łupowie

8/10 Wybuch gazu w Łupowie

9/10 Wybuch gazu w Łupowie

9/10 Wybuch gazu w Łupowie

10/10 Wybuch gazu w Łupowie

10/10 Wybuch gazu w Łupowie

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości