• Dziś 11°/2°
  • Jutro 11°/0°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 9 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Rzeczy, o których należy pamiętać przy wyborze kolorowanki

1 grudnia 2022, 11:48
Czy jesteś początkującym lub doświadczonym dorosłym, kolorowanki mogą być fajnym sposobem na relaks, kreatywność i odprężenie. Istnieje wiele różnych rodzajów kolorowanek dostępnych i wiele różnych rodzajów tematów. Oto kilka rzeczy, które warto mieć na uwadze przy wyborze kolorowanki.

Fizjologia koloru

Fizjologia koloru to nauka o tym, jak ludzki mózg przetwarza kolorowe sygnały z otoczenia. Istnieje wiele właściwości ludzkiego mózgu, które wpływają na to, jak kolor jest postrzegany. Fizjologia koloru jest zwykle rozumiana w kategoriach tego, jak sygnały świetlne są przekształcane w sygnały koloru w ramach systemu wizualnego.

Widzenie barw jest podstawową umiejętnością, którą człowiek wykorzystuje do rozróżniania różnych odcieni kolorów w swoim otoczeniu. W zależności od czynników wpływających na bodziec świetlny, strumień percepcji kolorów może się zmieniać.

Oko ludzkie wyposażone jest w trzy rodzaje komórek fotoreceptorowych. Te fotopigmenty stożkowe pozwalają ludzkiemu oku rozróżniać różne długości fal świetlnych. Oko ludzkie może rozróżnić wiele różnych wrażeń kolorystycznych w zakresie 400-700 nm.

Oko ludzkie reaguje na krótkie fale inaczej niż na długie. Jest to spowodowane pochłanianiem przez media. Oko ludzkie jest w stanie rozróżnić długości fal światła, które mają wysoką absorpcję w systemie A (niebiesko-zielony) i te, które mają niską absorpcję w systemie B (czerwono-żółty).

Percepcja kolorów nie jest nauką ścisłą. Poszczególne osoby mogą się znacznie różnić w sposobie postrzegania kolorów. Różnice te są często głębokie.

Wpływ kolorów na nastrój

To, czy kolory mogą poprawić nasz nastrój jest tematem debaty wśród naukowców. Kolory mogą wpływać na nasze emocje, wydajność, a nawet na to, jak zapamiętujemy wydarzenia. Dla przykładu, kolorowanki Minecraft mogą wprowadzić dziecko w spokojny nastrój.

Niektóre badania wykazały, że kolor może poprawić wydajność. Badanie przeprowadzone na University of British Columbia wykazało, że pokój pomalowany na niebiesko pobudzał kreatywność uczestników bardziej niż pokój pomalowany na czerwono. W innych badaniach stwierdzono, że kolor niebieski ma uspokajający wpływ na umysł.

Kolory mogą również wpływać na to, jak postrzegamy rozmiar, kształt i temperaturę. Badania wykazały, że ciepłe kolory mają uspokajający wpływ na umysł, podczas gdy chłodne kolory wywołują uczucie smutku. Podobnie wykazano, że kolor czerwony pobudza krążenie krwi, podnosi ciśnienie i wywołuje poczucie zagrożenia.

Co ciekawe, niektóre badania wykazały, że kolor może również promować zdrowie. Badania wykazały, że czerwone, zielone i fioletowe pigułki mają działanie uspokajające, podczas gdy pomarańczowe i żółte pigułki mają działanie stymulujące.

Wpływ koloru czerwonego na wyniki testów

Podobno kolor czerwony ma duży wpływ na wyniki testów. Jednak niektóre badania nie wykazują żadnego wpływu, podczas gdy inne pokazują pozytywną korelację między kolorem czerwonym a wydajnością testu. Niezależnie od tego, czy kolor czerwony rzeczywiście ma wpływ na wyniki testów, istnieje wiele badań na ten temat. Największy wybór kolorowanek z kolorem czerwonym i nie tylko znajdziesz na portalu Pokolorujto.pl.

Kolor czerwony kojarzy się z niebezpieczeństwem i porażką, czyli tym, co wzbudza wspomniany efekt. Mówi się również, że oglądanie czerwieni zwiększa status społeczny. Ponadto wykazano, że oglądanie czerwieni może zwiększyć zainteresowanie człowieka innymi ludźmi.

W badaniu przeprowadzonym przez University of British Columbia stwierdzono, że kolor czerwony faktycznie wpływa na wyniki testów. Wykazało, że uczestnicy byli w stanie uzyskać lepsze wyniki w połowie semestru, gdy pokazano im czerwony papier testowy zamiast niebieskiego.

Inne badanie wykazało, że oglądanie czerwonej lub niebieskiej liczby może zwiększyć kreatywność. W Chinach mówi się, że kolor czerwony symbolizuje szczęście. Ponadto wykazano, że noszenie czerwonego stroju może dać sportowcowi przewagę w sporcie.

Kolorowanki dla dorosłych mają większy wybór tematów

Niezależnie od tego, czy szukasz twórczego ujścia, uwolnienia się od stresu, czy po prostu chcesz się zrelaksować, kolorowanki dla dorosłych są w zasięgu ręki, a znaleźć je możesz na stronie https://pokolorujto.pl/dla-doroslych/. Te popularne książki sport różne tematy, w tym mandale, natura, zwierzęta i fantasy.

Kolorowanie to relaksujące zajęcie, które angażuje korę mózgową. Dorośli po kolorowaniu doświadczają obniżenia poziomu stresu i tętna. Różne badania wykazały, że ćwiczenia kolorowania mogą zmniejszyć objawy depresji.

Według badań z University of Otago, Nowa Zelandia, kolorowanie zmniejsza niepokój. Kolorowanki dla dorosłych są również twierdził, aby poprawić mindfulness.

Kolorowanki dla dorosłych to sposób na złagodzenie stresu. Są one przenośne i łatwe do przenoszenia, więc można kolorować wszędzie. Te książki są również świetne dla podróżujących.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości