Wiadomości

Dawny szpital zamieni się w internat i poradnię. Właśnie ruszyły prace

25 listopada 2022, 18:39
fot. Gorzowskie Inwestycje Miejskie
W poszpitalnych budynkach przy ul Warszawskiej w Gorzowie rozpoczęły się pierwsze prace związane z budową internatu i poradni psychologiczno-pedagogicznej. Na początek wykonawca zajął się robotami rozbiórkowymi.

Budową internatu oraz internatu i poradni psychologiczno-pedagogicznej przy Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu przy ul. Warszawskiej w Gorzowie zajmuje się firma Gotech za kwotę 42 mln 341 tys. 997 zł. Wykonawca właśnie ruszył z pierwszymi pracami w budynkach dawnego szpitala zakaźnego.

Ekipy budowlane prace rozbiórkowe prowadzą na wszystkich kondygnacjach budynków. Wyposażenie pozostałe w poszpitalnych pomieszczeniach zostało już zdemontowane, tak samo wszystkie wierzchnie warstwy posadzek. Trwa wyburzanie ścian działowych i skuwanie starych tynków. Ten etap powinien potrwać do końca stycznia 2023 roku. W pomieszczeniach piwnicznych, w obu budynkach, prace mogą potrwać dłużej, a to za sprawą większego zakresu prac rozbiórkowych.

- Dalej będziemy wymieniać nadproża w istniejących otworach, a w nowopowstałych najpierw musimy wstawiać belki stalowe, wyburzać ściany nośne. Sukcesywnie, jak już pietra będą „wyczyszczone”, będziemy wchodzić z robotami instalacyjnymi, czyli z wentylacją, branżą sanitarną i elektryką - mówi Tomasz Mackiewicz, kierownik budowy, firma GOTECH.

Budynek poszpitalny przy ul. Warszawskiej zostanie dostosowany do potrzeb internatu dla 83 uczniów. W ramach inwestycji powstanie stołówka dla niemal 50 osób, z zapleczem kuchennym. W budynku będą dwie klatki schodowe i jedna dodatkowa, prowadząca wyłącznie na kondygnację pierwszego piętra. Będzie też recepcja. Główne wejście do internatu zostanie zlokalizowane od strony południowej. Prace budowlano-montażowe będą polegały m.in. na wymianie okien, rozbiórce części ścian działowych, wzmocnieniu stropów lub ich wymianie, montażu windy. Powstaną nowe schody zewnętrzne i wewnętrzne, zrealizowane zostaną prace wykończeniowe. Wymieniony zostanie dach, remontu doczeka się również elewacja. Kompleksowo wyposażone zostanie pomieszczenie kuchenne, łazienki i toalety. Powstaną m.in. nowe instalacje sanitarne, elektryczne, teletechniczne oraz monitoring.

Do kompleksu budynków, przy ul. Warszawskiej, przeniesiona zostanie Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna z ul. Czereśniowej. Na ten cel przebudowana zostanie część budynku dydaktyczno – administracyjnego „D” oraz przylegająca do niego piwnica budynku „C”, w której powstaną pomieszczenia gospodarcze, techniczne, magazynowe oraz archiwa. Wyższe kondygnacje zostaną przeznaczone na sale terapeutyczne, dydaktyczne i biurowe. W budynku dostępna będzie winda.

Wykonawca będzie miał 24 miesiące na realizację inwestycji. To oznacza, że internat wraz z poradnią psychologiczno-pedagogiczną powinien być gotowy w listopadzie 2024 roku.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości