• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 11
Wiadomości

Zielony przystanek gotowy. Na efekty trzeba jeszcze poczekać

23 listopada 2022, 08:00
fot. Urząd Miasta Gorzowa
W Gorzowie powstał pierwszy zielony przystanek. Po ścianie wiaty przystankowej będą wspinać się rośliny pnące, zagospodarowania doczekał się również teren przyległy, gdzie zostało posadzonych blisko 200 roślin. Na efekty prac trzeba będzie poczekać do wiosny.

Zanim zatankujesz, sprawdź ceny paliw w Gorzowie.

Pod koniec października rozpoczęły się pierwsze prace związane z realizacją pierwszego w Gorzowie zielonego przystanku przy ul. Estkowskiego od strony skweru Wolności. Warto przypomnieć, że budowa zielonego przystanku to pomysł z 2019 roku radnej Pauliny Szymotowicz z Koalicji Obywatelskiej, który został zaczerpnięty z podlaskich Siematycz.

Coś Cię wkurza? Widzisz coś niepokojącego? Daj nam znać! Napisz do nas na WhatsApp-ie lub Messengerze.

Teraz prace przy przystanku zostały zakończone, ale na efekty trzeba będzie jeszcze poczekać do wiosny. - Na linkach ze stali nierdzewnej, mocowanych do tylnej części wiaty i zakotwionych w gruncie, wspinać się będą rośliny pnące, a dokładnie rdestówka Auberta, tworzące efekt zielonej ściany - mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Dodatkowo zagospodarowano teren przyległy do wiaty przystankowej o powierzchni 38 m.kw., gdzie łącznie posadzonych zostało 194 sztuk traw i bylin z gatunków: miskant chiński Silberfeder, proso rózgowate Heavy Metal, ostnica Pony Tails, werbena patagońska, szałwia omszona, perowskia łobodolistna oraz rozchodnik okazały.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości