• Dziś 24°/15°
  • Jutro 25°/14°
  • Pojutrze 24°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Przed Urzędem Miasta w Gorzowie stanie krwiobus

23 listopada 2022, 11:09
W piątek 25 listopada gorzowscy Honorowi Dawcy Krwi będą obchodzić swoje święto. Z tej okazji przed budynkiem Urzędu Miasta Gorzowa stanie specjalny autobus, w którym będzie można oddać krew. Do oddania krwi zachęca prezydent Jacek Wójcicki.

Gorzowski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża w Gorzowie zorganizuje w piątek 25 listopada w sali sesyjnej Urzędu Miasta przy ul. Sikorskiego 4 uroczystość z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa. Zostaną wręczone odznaczenia i wyróżnienia dla krwiodawców i działaczy PCK. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 12.

Natomiast wcześniej, bo już od godz. 8 rano przed gorzowskim magistratem zaparkuje krwiobus, w którym każda chętna osoba będzie mogła oddać krew. Każdy, kto zdecyduje się oddać krew, ma w tym dniu prawo do zwolnienia od pracy.

W dniach 22- 26 listopada obchodzimy Dni Honorowego Krwiodawstwa. Polski Czerwony Krzyż ustanowił je w 1972 roku, doceniając zasługi honorowych dawców.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości