Wiadomości

Gorzowskie listy do św. Mikołaja. Spełnij marzenia podopiecznych z DPSu

5 grudnia 2022, 15:30, mk
fot. archiwum
Każdy może zostać św. Mikołajem i sprawić, że osoby samotne, które przebywają w Domu Pomocy Społecznej nr 1 i 2 w Gorzowie, uśmiechnęły się w święta. To druga część akcji „Gorzowskie listy do św. Mikołaja”, która spotkała się z ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców Gorzowa.

Pod koniec listopada władze miasta Gorzowa wspólnie z Domem Pomocy Społecznej nr 1 w Gorzowie ruszyli z akcją „Gorzowskie listy do Mikołaja”. Chodziło o to, że osoby samotne przebywające w gorzowskim DPSie napisały listy do św. Mikołaja, w których prosiły o prezenty na święta. Czytając niektóre listy aż łzy pojawiały się w oczach i ściskało serce, ponieważ osoby przebywające w Gorzowskim Domu Pomocy Społecznej prosili o prozainczne rzeczy. Zazwyczaj były to kosmetyki, słodycze, ubrania lub ciepłe kapcie i skarpety.

Akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców Gorzowa. Zaledwie w ciągu kilkudziesięciu minut od udostępnienia 25 listów, był już komplet zgłoszeń. Wszystkie osoby dostaną paczki na święta. Również portal gorzowianin.com włączył się w akcję i został Mikołajem dwóch podopiecznych z gorzowskiego DPSu.

Gorzowskie listy do św. Mikołaja. Zostań św. Mikołajem podopiecznych z Domu Pomocy Społecznej nr 1 i 2 w Gorzowie

Po ogromnym zainteresowaniu ze strony mieszkańców, miasto postanowiło ruszyć z drugą częścią akcji. Tym razem można spełnić drobne marzenia, zarówno podopiecznych Domu Pomocy Społecznej nr 1 oraz Domu Pomocy Społecznej nr 1.

- Akcja dedykowana jest samotnym mieszkańcom Domów Pomocy Społecznej nr 1 i 2 w Gorzowie, którzy od lat pozostają bez kontaktu z najbliższymi, również w święta. Zainteresowanie pomaganiem jest jednak tak duże i tak wielu mieszkańców Gorzowa dopytywało o możliwość dołączenia do akcji, że organizatorzy postanowili uzupełnić listę seniorów o mieszkańców z Domu Pomocy Społecznej nr 2. Oni również umieścili w listach swoje najdrobniejsze życzenia, które pozwolą „uwierzyć w magię świąt” - opowiada Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

„Listy do Mikołaja” zostaną napisane przez 14 podopiecznych DPS nr 1 i 20 podopiecznych DPS nr 2. Znajdziemy w nim nie tylko marzenia osób samotnych, ale również krótki opis m.in. wiek, płeć i zainteresowania.

- - Zasady akcji „Gorzowskie listy do Mikołaja” są bardzo proste. Mieszkańcy zainteresowani pomocą, z listy udostępnionej na stronie Urzędu Miasta Gorzowa wybiorą jedną osobę, dla której przygotują paczkę na święta. Swój wybór zgłaszają pracownikom Urzędu Miasta Gorzowa pisząc maila na adres: wpi@um.gorzow.pl. Osoby na liście będą oznaczone numerkami od 26 do 60. Lista będzie stale aktualizowana - osoby, które „znajdą swoich opiekunów - Mikołajów” będą z listy skreślone – tłumaczy Liberkowska.

Przygotowane, zgodnie z marzeniami samotnych seniorów z DPS nr 1 i 2, paczki będzie trzeba dostarczyć do magazynu Mikołaja, tj. do Wydziału Spraw Społecznych przy ul. Teatralnej, do 18 grudnia. Do 23 grudnia paczki trafią do swoich odbiorców.

Lista świątecznych marzeń samotnych osób z DPS nr 1 i DPS nr 2 w Gorzowie zostanie opublikowana we wtorek 6 grudnia po godz. 8 rano na stronie Urzędu Miasta Gorzowa oraz na portalu gorzowianin.com.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości