• Dziś 18°/8°
  • Jutro 20°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 6
Wiadomości

Statuetki dla społeczników z Gorzowa

21 listopada 2022, 16:45
foto: Kamil Lewera/Radio Plus Gorzów
W gorzowskim Teatrze im. Juliusza Osterwy odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Pracownika Socjalnego. Podczas uroczystości zostały wręczone statuetki „Społecznika Roku”, a wśród laureatów znaleźli się gorzowianie, m.in. pracownicy Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie.

W kategorii „Szczególne osiągnięcia w pomocy społecznej” za „kompleksowe działania wspierające obywateli Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa” statuetka trafiła do Lucyny Jastrzębskiej, Moniki Sułkowskiej i Anny Stefanów, koordynatorek Zespołów Pracy Socjalnej Nr 4, Nr 3 i Nr 2.

W kategorii „Przyjaciel roku” za działania woluntarystyczne na rzecz społeczności Domu Pomocy Społecznej Nr 1 im. Marie Juchacz w Gorzowie Wlkp. statuetka trafiła do Tomasza Szurkały, właściciela Kwiaciarni i Hurtowni Kwiatów TIM.

Celem Konkursu „Społecznik Roku” w pomocy społecznej województwa lubuskiego jest promowanie tego działań w pomocy społecznej, wspierania rodziny i pieczy zastępczej, które dla wielu wydają się niemożliwe do zrealizowania w pracy z człowiekiem lub rodziną. Mottem przewodnim tegorocznej edycji konkursu była sentencja Phila Bosmansa – "Nie chowaj się, są ludzie, którzy Cię potrzebują”.

Podziękowania i słowa wdzięczności gorzowskim pracownikom socjalnym przesłali prezydent Jacek Wójcicki i przewodniczący Rady Miasta Jan Kaczanowski.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości