• Dziś 12°/2°
  • Jutro 11°/1°
  • Pojutrze 11°/4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 54 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów: IMGW ostrzega przed marznącymi opadami

28 stycznia 2023, 12:50, red
fot. archiwum
IMGW ostrzega przed marznącymi opadami deszczu powodującymi gołoledź na drogach w Gorzowie oraz na ternie powiatu gorzowskiego. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od sobotniego południa aż do niedzielnego poranka.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed gołoledzią na terenie Gorzowa i powiatu gorzowskiego oraz na terenie powiatu strzelecko-drezdeneckiego.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje od godz. 12.30 w sobotę 28 stycznia do godz. 7 rano w niedzielę 29 stycznia. Według prognoz możemy spodziewać się opadów marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź na drogach.

Najgorsza sytuacja będzie na drogach w IV kategorii odśnieżania, czyli drogach gminnych. Kierowcy powinni ściągnąć nogę z gazu i dostosować prędkość do warunków panujących na danej drodze. Ostrzeżenie dotyczy również pieszych, którzy muszą uważać na śliskie i oblodzone chodniki.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości