• Dziś 14°/5°
  • Jutro 11°/2°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 13 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

105 rodzin z Gorzowa posadzi drzewa dla swoich dzieci

10 listopada 2022, 16:11
fot. Urząd Miasta Gorzowa
Władze Gorzowa zachęcały świeżo upieczonych rodziców do akcji sadzenia drzew z okazji narodzin ich pociech. Do udziału w akcji zgłosiło się łącznie 105 rodzin. Drzewa zostaną posadzone 11 listopada na Polu Golfowym Zawarcie, natomiast rodzice otrzymają drewnianą tabliczkę z imieniem dziecka do powieszenia na drzewie i certyfikat na pamiątkę.

Na początku października władze Gorzowa ogłosiły akcję sadzenia drzew przez świeżo upieczonych rodziców. Do akcji mogli zgłaszać się rodzice, których pociechy urodziły się w 2021 i 2022 roku i są zameldowani w Gorzowie.

Zainteresowanie okazało się całkiem sporo, bo do akcji zgłosiło się 105 rodzin z Gorzowa. Sadzenie drzew rozpocznie się o godz. 11.30 na Polu Golfowym Zawarcie. - Spotkanie rozpoczniemy od powitania uczestników, wyjaśnienia zasad akcji i wydania sadzonek oraz tabliczek z imionami dzieci. Po zakończeniu sadzenia, rodzice odbiorą certyfikat uczestnictwa oraz słodki upominek od partnera akcji Piekarni „Bagietka” - mówi Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

Samo sadzenie drzewek na terenie pola golfowego może potrwać nawet do godz. 13. Teren do nasadzeń jest już przygotowany. Miejsce, gdzie będą sadzone drzewa jest oddalone od domku golfowego od około 600-800 metrów.

Akcja #RosnijMy razem przygotowana jest z inicjatywy miasta Gorzowa we współpracy ze spółką Inneko, Nadleśnictwem Kłodawa i Polem Golfowym „Zawarcie”. - Dzięki #RośnijMY razem Gorzów dołącza do innych polskich miast, w których rodzice mają możliwość symbolicznie uczcić narodziny swoich pociech. Podobne akcje od kilku lat, we współpracy z Lasami Państwowymi, realizowane są m.in. we Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie, Elblągu i Katowicach – podkreśla Liberkowska.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości