• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 14
Wiadomości

Czytelnik: Dlaczego latarnie świecą w ciągu dnia?

7 listopada 2022, 11:17
fot. czytelnik Patryk
Mieszkańcy Gorzowa dopytują się co jakiś czas o to, w jaki sposób miasto chce oszczędzać na oświetleniu, skoro na niektórych ulicach latarnie świecą w ciągu dnia. Do takiej sytuacji doszło w poniedziałek przy Al. Konstytucji 3 Maja w Gorzowie.

Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki podjął decyzję o wprowadzeniu programu oszczędnościowego, aby odciążyć budżet miasta. Jednym z rozwiązań jest częściowe wyłączenia oświetlenia ulic. Takie rozwiązanie wprowadzono na Podmiejskiej, Kasprzaka czy Słowiańskiej. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule „Gorzów: Na niektórych ulicach świeci co trzecia latarnia”. Wszystko przez to, że w 2022 roku Gorzów płacił za energię kwotę 6 mln 700 tys. zł. Natomiast w 2023 roku miasto będzie musiało zapłacić aż 25 mln 479 tys. zł. Jest to prawie o 19 mln zł więcej, stąd też szukanie oszczędności w budżecie miasta.

W związku z ogłoszonym programem oszczędnościowym, do portalu gorzowianin.com zgłaszają się co jakiś czas mieszkańcy, którzy dopytują się dlaczego na niektórych ulicach są włączone latarnie w ciągu dnia, skoro miasto oszczędza. Do takiej sytuacji doszło również w poniedziałek 7 listopada przy Al. Konstytucji 3 Maja w Gorzowie. - Chciałbym się dowiedzieć dlaczego przy Askanie świecą się latarnie, skoro jest dzień? Miasto niby oszczędza, a przy całej ulicy lampy są włączone – napisał czytelnik Patryk.

Co na to Urząd Miasta Gorzowa? - Czasami włączenia miejskiego oświetlenia w dzień, spowodowane jest testami oświetlenia przez firmę Enea Oświetlenie, jest to operator z którym miasto współpracuje. Takie testy są prowadzone m.in. po to, aby sprawdzić czy jakąś latarnię trzeba naprawić lub wymienić spalone żarówki - komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości