Wiadomości

Czytelnik: Dlaczego latarnie świecą w ciągu dnia?

7 listopada 2022, 11:17
fot. czytelnik Patryk
Mieszkańcy Gorzowa dopytują się co jakiś czas o to, w jaki sposób miasto chce oszczędzać na oświetleniu, skoro na niektórych ulicach latarnie świecą w ciągu dnia. Do takiej sytuacji doszło w poniedziałek przy Al. Konstytucji 3 Maja w Gorzowie.

Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki podjął decyzję o wprowadzeniu programu oszczędnościowego, aby odciążyć budżet miasta. Jednym z rozwiązań jest częściowe wyłączenia oświetlenia ulic. Takie rozwiązanie wprowadzono na Podmiejskiej, Kasprzaka czy Słowiańskiej. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule „Gorzów: Na niektórych ulicach świeci co trzecia latarnia”. Wszystko przez to, że w 2022 roku Gorzów płacił za energię kwotę 6 mln 700 tys. zł. Natomiast w 2023 roku miasto będzie musiało zapłacić aż 25 mln 479 tys. zł. Jest to prawie o 19 mln zł więcej, stąd też szukanie oszczędności w budżecie miasta.

W związku z ogłoszonym programem oszczędnościowym, do portalu gorzowianin.com zgłaszają się co jakiś czas mieszkańcy, którzy dopytują się dlaczego na niektórych ulicach są włączone latarnie w ciągu dnia, skoro miasto oszczędza. Do takiej sytuacji doszło również w poniedziałek 7 listopada przy Al. Konstytucji 3 Maja w Gorzowie. - Chciałbym się dowiedzieć dlaczego przy Askanie świecą się latarnie, skoro jest dzień? Miasto niby oszczędza, a przy całej ulicy lampy są włączone – napisał czytelnik Patryk.

Co na to Urząd Miasta Gorzowa? - Czasami włączenia miejskiego oświetlenia w dzień, spowodowane jest testami oświetlenia przez firmę Enea Oświetlenie, jest to operator z którym miasto współpracuje. Takie testy są prowadzone m.in. po to, aby sprawdzić czy jakąś latarnię trzeba naprawić lub wymienić spalone żarówki - komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości