• Dziś 10°/1°
  • Jutro 10°/3°
  • Pojutrze /4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Przebudowane schody zostały już odebrane. Jednak w parku wciąż trwają poprawki

4 listopada 2022, 12:41
fot. Marcin Kluwak
Wadliwe schody w parku Róż w Gorzowie zostały przebudowane i właśnie przeszły odbiory. Wykonawca ma zdemontować ogrodzenie i udostępnić schody mieszkańcom. W parku cały trwają jeszcze prace związane z wymianą nawierzchni w różanym zakątku.

Zdaniem wielu mieszkańców Gorzowa rewitalizacja parku Wiosny Ludów, czyli popularnego parku Róż to jedno wielkie nieporozumienie i inwestycja pełna fuszerek oraz niedociągnięć. Wśród rzeczy do poprawki, które wykazały odbiory znalazły się m.in. pergole, ścieżka w różanych zakątku czy też schody terenowe od strony ronda Kosynierów Gdyńskich.

Wykonawca inwestycji miał nie tylko problem z ukończeniem całej rewitalizacji parku, bo termin zakończenia prac przekładano aż 6 razy, ale także z naprawą usterek w ramach gwarancji. Sama przebudowa wadliwych schodów trwała od czerwca aż do początku października. Z racji, że i te prace nie zostały wykonane w terminie, władze Gorzowa zdecydowało się o naliczeniu kar umownych o czym portal gorzowianin.com informował w artykule "Są kary dla wykonawcy przebudowy schodów w parku".

Co zostało poprawione? Okładzina wysokości stopni, a do tego kilka podestów do siedzenia zostało przesuniętych. Odbiór techniczny schodów nastąpił w ubiegłą środę 26 października. - Usterki w Wiosny Ludów są sukcesywnie naprawiane. Te, dotyczące przebudowy schodów zostały usunięte przez wykonawcę i przeszły odbiory. Zgodnie z deklaracją wykonawcy, w piątek 4 listopada zostanie zdemontowane ogrodzenie terenu budowy, a schody zostaną udostępnione mieszkańcom. Trwają jeszcze drobne prace naprawcze ogrodzenia od strony ulicy Kosynierów Gdyńskich. Zostaną zakończone do końca tygodnia – mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Wykonawca prowadzi cały czas prace związane z wymianą nawierzchni w ogrodzie różanym. Ponadto w parku zamontowano stojaki rowerowe. Kolejne odbiory mają zostać przeprowadzone na początku przyszłego tygodnia.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości