Wiadomości

Przebudowane schody zostały już odebrane. Jednak w parku wciąż trwają poprawki

4 listopada 2022, 12:41
fot. Marcin Kluwak
Wadliwe schody w parku Róż w Gorzowie zostały przebudowane i właśnie przeszły odbiory. Wykonawca ma zdemontować ogrodzenie i udostępnić schody mieszkańcom. W parku cały trwają jeszcze prace związane z wymianą nawierzchni w różanym zakątku.

Zdaniem wielu mieszkańców Gorzowa rewitalizacja parku Wiosny Ludów, czyli popularnego parku Róż to jedno wielkie nieporozumienie i inwestycja pełna fuszerek oraz niedociągnięć. Wśród rzeczy do poprawki, które wykazały odbiory znalazły się m.in. pergole, ścieżka w różanych zakątku czy też schody terenowe od strony ronda Kosynierów Gdyńskich.

Wykonawca inwestycji miał nie tylko problem z ukończeniem całej rewitalizacji parku, bo termin zakończenia prac przekładano aż 6 razy, ale także z naprawą usterek w ramach gwarancji. Sama przebudowa wadliwych schodów trwała od czerwca aż do początku października. Z racji, że i te prace nie zostały wykonane w terminie, władze Gorzowa zdecydowało się o naliczeniu kar umownych o czym portal gorzowianin.com informował w artykule "Są kary dla wykonawcy przebudowy schodów w parku".

Co zostało poprawione? Okładzina wysokości stopni, a do tego kilka podestów do siedzenia zostało przesuniętych. Odbiór techniczny schodów nastąpił w ubiegłą środę 26 października. - Usterki w Wiosny Ludów są sukcesywnie naprawiane. Te, dotyczące przebudowy schodów zostały usunięte przez wykonawcę i przeszły odbiory. Zgodnie z deklaracją wykonawcy, w piątek 4 listopada zostanie zdemontowane ogrodzenie terenu budowy, a schody zostaną udostępnione mieszkańcom. Trwają jeszcze drobne prace naprawcze ogrodzenia od strony ulicy Kosynierów Gdyńskich. Zostaną zakończone do końca tygodnia – mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Wykonawca prowadzi cały czas prace związane z wymianą nawierzchni w ogrodzie różanym. Ponadto w parku zamontowano stojaki rowerowe. Kolejne odbiory mają zostać przeprowadzone na początku przyszłego tygodnia.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości