• Dziś /7°
  • Jutro 10°/3°
  • Pojutrze 10°/1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 11 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Przeprowadzka urzędników wciąż niemożliwa. Brakuje elementów systemu przeciwpożarowego

25 maja 2023, 14:10, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Wyremontowany wieżowiec Przemysłówki w centrum Gorzowa, w którym swoją siedzibę mają mieć urzędnicy nie został dopuszczony do użytkowania, ponieważ brakowało w nim elementów przeciwpożarowych. Miasto ogłosiło właśnie kolejny przetarg na wykonanie zabezpieczeń systemu przeciwpożarowego.

W budynku Przemysłówki w centrum Gorzowa miało znajdować się Miejskie Centrum Kultury, a także siedziba urzędników z Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie, wydziału kultury oraz wydziału sportu. Jednak żadne z tych założeń nie zostało zrealizowanych, bo przebudowa budynku wciąż trwa i zakończy się z ogromnym opóźnieniem, bo trzeba wykonać dodatkowe prace.

Wyremontowany wieżowiec, w którym swoją siedzibę mają mieć urzędnicy nie został dopuszczony do użytkowania, ponieważ brakowało w nim elementów przeciwpożarowych.

Brakujące elementy systemu przeciwpożarowego w wieżowcu Przemysłówki w Gorzowie

W ubiegłym roku miasto ogłosiło przetarg na „Modernizację nowo nabytych nieruchomości”, czyli na wykonanie zabezpieczeń systemu przeciwpożarowego w wieżowcu Przemysłówki. Jednak postępowanie zostało unieważnione, ponieważ jedyna oferta przekraczała założony budżet.

Jak się właśnie okazało, miasto ogłosiło kolejny przetarg na wykonanie brakujących elementów przeciwpożarowych. Miasto czeka na zgłoszenia firm do wtorku 13 czerwca.

Co ma zostać zrobione w Przemysłówce w Gorzowie?

Potencjalny wykonawca ma wykonać system zabezpieczeń przeciwpożarowych, który będzie obejmował instalację hydrantową, elementy instalacji wentylacji, dodatkowe drzwi stalowe p.poż. klasy odporności ogniowej EI 60 oraz rozbudowę systemu SAP.

Jeżeli uda się wybrać wykonawcę, ten będzie miał 3 miesiące od dnia podpisania umowy na realizację wszystkich prac.

Dopóki brakujące elementy systemu przeciwpożarowego nie zostaną wykonane, budynek nie zostanie dopuszczony do użytkowania, a co za tym idzie – urzędnicy nie będą mogli przeprowadzić się do nowych pomieszczeń.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości