Wiadomości

Gminy sprzedają tańszy węgiel. Jakie są ceny węgla w Gorzowie i podgorzowskich gminach?

6 grudnia 2022, 15:55
zdjęcie poglądowe
Trwa sprzedaż tańszego węgla przez samorządy. Władze Gorzowa, jak i podgorzowskich gmin zdecydowały się obniżyć ceny i sprzedają węgiel poniżej 2 tys. zł za tonę. Jakie są ceny węgla w Gorzowie i podgorzowskich gminach? Sprawdziliśmy.

Ustawa węglowa zakłada, że samorządy będą mogły kupować węgiel po 1,5 tys. zł za tonę i sprzedawać mieszkańcom po cenie nie wyższej niż 2 tys. zł za tonę. Różnica 500 zł na tonie ma pokryć koszty logistyczne, które poniosą gminy. Większość samorządowców zdecydowało się, że będzie sprzedawało węgiel właśnie za 2 tys. zł. Jednak pojawiają się samorządowcy, który zdecydowali się obniżyć tę cenę. Najtańszy węgiel w województwie ma Zielona Góra. Prezydent Janusz Kubicki zdecydował, że obniży cenę do 1,8 tys. zł za tonę węgla.

A jak wygląda sytuacja, jeżeli chodzi o sprzedaż węgla w Gorzowie i podgorzowskich gminach?Jak się okazuje, najtańszy węgiel w regionie będzie miała gmina Deszczno. Wójt Paweł Tymszan zdecydował, że będzie sprzedawał węgiel po 1847 zł za tonę. Co ciekawe, zarówno Gorzów, jak i wszystkie podgorzowskie gminy podjęły decyzję, że będą sprzedawać węgiel poniżej 2 tys. zł za tonę.

Tańszy węgiel w Gorzowie. Ile kosztuje tańszy węgiel w Gorzowie?

Do Gorzowa dostarczona została pierwsza partia węgla w ramach zakupu preferencyjnego. Po podliczeniu przez Urząd Miasta wszystkich kosztów, tona węgla będzie kosztowała 1890 zł, a jego sprzedaż rozpocznie się już w środę 7 grudnia. W pierwszym transporcie dostarczono węgiel groszek, w kolejnych będzie także węgiel orzech.

- Od środy 7 grudnia pracownicy Urzędu Miasta będą się kontaktować telefonicznie z osobami, których wnioski o przyznanie węgla po preferencyjnych cenach zostało pozytywnie zweryfikowane przez Gorzowskie Centrum Pomocy Rodzinie i ustalą możliwy termin jego odbioru, a także udzielą wszystkich niezbędnych informacji – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Tańszy węgiel w Deszcznie. Ile kosztuje tańszy węgiel w Deszcznie?

władze gminy Deszczno zdecydowały, że będą sprzedawać węgiel dla swoich mieszkańców jeszcze taniej, niż zakłada to ustawa węglowa. Deszczno będzie miało najtańszy węgiel w północnej części województwa lubuskiego. Będzie to 1847 zł za tonę węgla. Mało tego, gmina będzie rozwozić węgiel prosto do mieszkańców.

Tańszy węgiel w Kłodawie. Ile kosztuje tańszy węgiel w Kłodawie?

Gmina Kłodawa poinformowała, że będzie sprzedawać tańszy węgiel w cenie 1895 zł za tonę. Cena nie zawiera usługi pakowania w worki. Za dystrybucję węgl dla mieszkańców gminy Kłodawa będzie odpowiadała firma PPUH „Piórki” – skład węgla przy ul. Kostrzyńskiej w Gorzowie. Dostawa powyżej 1 tony węgla – bezpłatnie. Dostawa poniżej 1 tony - koszty transportu ze składu do swojego gospodarstwa domowego po stronie kupującego.

Tańszy wiegiel w Santoku. Ile kosztuje tańszy węgiel w Santoku?

Na sprzedaż węgla po jeszcze niższej cenie zdecydowały się również władze gminy Santok. Węgiel będzie sprzedawany po 1895 zł za tonę. Jak podkreśla wójt Paweł Pisarek, gmina chce wspierać lokalnych przedsiębiorców, dlatego zawarli umowę na sprzedaż węgla z Zakładem Usługowo-Produkcyjno-Handlowym "ARCHO" Franciszek Forster z siedzibą w Janczewie. Sprzedaż węgla dla mieszkańców gminy Santok już trwa.

Tańszy węgiel w Bogdańcu. Ile kosztuje tańszy węgiel w gminie Bogdaniec?

Mieszkańcy gminy Bogdaniec również kupią węgiel po 1895 zł za tonę. Osoby, które kupią węgiel, otrzymają zaświadczenie potwierdzające uprawnienie do obioru węgla z którym należy udać sie do składu węgla PPUH "Piórki" - Marcin Piórkowski przy ul. Kostrzyńskiej 1 w Gorzowie. Szczegóły dostawy należy uzgodnić ze sprzedawcą opału.

Tańszt węgiel w Lubiszynie. Ile kosztuje tańszy węgiel w gminie Lubiszyn?

Mieszkańcy gminy Lubiszyn będą mieli jedną z najtańszych ofert jeżeli chodzi o sprzedaż węgla w regionie. Władze gminy Lubiszyn obniżyły cenę do aż 1850 zł za tonę. Osoby zainteresowane zakupem węgla kamiennego po preferencyjnej cenie powinny złożyć wniosek osobiście w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Lubiszynie, ul. Dworcowa 30 F.

Po złożeniu wniosku, pracownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubiszynie, poinformuje telefonicznie o możliwości dokonywania wpłaty (na podany nr rachunku bankowego) za zamówiony węgiel kamienny. Dystrybucją węgla na terenie gminy Lubiszyn będzie zajmowała się firma P.P.U.H. "MAX" Marcin Bąkowski przy ul. Dworcowej 30 w Lubiszynie.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości