Wiadomości

Przetarg na zaplecze dla sportowców unieważniony

25 października 2022, 10:39
fot. MD Biuro Architektoniczne
Mamy piękny stadion lekkoatletyczny, ale wciąż brakuje niezbędnej infrastruktury. W drugim przetargu na budowę zaplecza dla sportowców zgłosiła się jedna firma, której oferta przekracza założony budżet. Spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie unieważniła właśnie przetarg. Powód? Obecny poziom finansowania inwestycji jest niekorzystny dla miasta.

Nowoczesny stadion lekkoatletyczny przy ul. Krasińskiego w Gorzowie cieszy oczy mieszkańców i sportowców. Inwestycja została zrealizowana przez firmę Tamex Obiekty Sportowe za kwotę 17 mln 849 tys. zł. Jednak wciąż brakuje odpowiedniego zaplecza socjalno-szatniowego dla sportowców, którzy korzystają ze stadionu.

Dlatego też spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie ogłosiła kolejny przetarg na budowę budynku zaplecza sanitarno-administracyjnego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i urządzeniami zagospodarowania terenu w systemie zaprojektuj i wybuduj w ramach zadania: „Modernizacja obiektu sportowego – stadion lekkoatletyczny przy ul. Krasińskiego”.

Do drugiego przetargu wpłynęła jedna oferta, która przekraczała założony budżet. Jak się okazało, przetarg został właśnie unieważniony, ale nie z powodu zbyt wysokiej ceny, ale z uwagi na to, że obecny poziom finansowania inwestycji jest niekorzystny dla miasta.

- Unieważniam postępowanie „Budowa budynku zaplecza sanitarno-administracyjnego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i urządzeniami zagospodarowania terenu w systemie zaprojektuj wybuduj, gdyż wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, że prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć. W trakcie prowadzonego postępowania w Programie Rządowym Fundusz Polski Ład, z którego miała być finansowana inwestycja, uchwałą nr 205/2022 Rady Ministrów z dnia 13 października 2022 r. zmieniającą uchwałę w sprawie ustanowienia Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych, ogłoszono możliwość zmiany m.in. zakresu rzeczowego inwestycji finansowanych z programu, możliwość wnioskowania o wydłużenie ważności promesy, a także zmiany inwestycji objętej dofinansowaniem. W związku z tym, iż obecny poziom finansowania inwestycji z programu jest niekorzystny dla zamawiającego, postanowiono unieważnić postępowanie i skorzystać z możliwości jakie daje obecnie program – czytamy w uzasadnieniu unieważnienia przetargu.

To oznacza, że w najbliższym czasie zostanie ogłoszony nowy przetarg wraz ze zmianami.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/4 Wizualizacja zaplecza sportowego przy stadionie lekkoatletycznym

1/4 Wizualizacja zaplecza sportowego przy stadionie lekkoatletycznym

2/4 Wizualizacja zaplecza sportowego przy stadionie lekkoatletycznym

2/4 Wizualizacja zaplecza sportowego przy stadionie lekkoatletycznym

3/4 Wizualizacja zaplecza sportowego przy stadionie lekkoatletycznym

3/4 Wizualizacja zaplecza sportowego przy stadionie lekkoatletycznym

4/4 Wizualizacja zaplecza sportowego przy stadionie lekkoatletycznym

4/4 Wizualizacja zaplecza sportowego przy stadionie lekkoatletycznym

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości