• Dziś 18°/8°
  • Jutro 20°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

Wszystko, co musisz wiedzieć o Wszystkich Świętych w Gorzowie

21 października 2022, 11:11
fot. archiwum
Od piątku 28 października do środy 2 listopada na ulicach dojazdowych do cmentarza komunalnego przy ul. Żwirowej w Gorzowie będzie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu drogowego. Wjazd w ulicę Żwirową 1 listopada w godz. 7-20 będzie zamknięty.

We wtorek 1 listopada przejazd autobusami linii 105, 111, 132 oraz „C” na cmentarz komunalny przy ul. Żwirowej w Gorzowie będzie bezpłatny. Organizacja ruchu w okresie przedświątecznym i na Wszystkich Świętych została zaprojektowana tak, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu, usprawnić funkcjonowanie komunikacji publicznej oraz poprawić bezpieczeństwo. A jak dojechać autem na nekropolię przy Żwirowej? Od piątku 28 października do środy 2 listopada na ulicach dojazdowych do cmentarza komunalnego będzie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu drogowego, zorganizowana podobnie jak w latach ubiegłych. Wjazd w ulicę Żwirową 1 listopada od godziny 7 do 20 będzie zamknięty.

Zmiany przy bramie B

Od piątku 28 października do środy 2 listopada w związku ze zwiększoną częstotliwością kursowania autobusów zmianie ulegnie organizacja ruchu przy pętli autobusowej przy bramie „B”. Pierwszy segment parkingu, z którego korzystają autobusy, udostępniony będzie tylko dla autobusów MZK. Ponadto na wyjeździe z parkingu i pętli wprowadzone zostanie oznakowanie nadające pierwszeństwo przejazdu dla autobusów wyjeżdżających z pętli.

Ulica Żwirowa

Wjazd w ulicę Żwirową od skrzyżowania z ul. Kosynierów Gdyńskich i Roosevelta zostanie zamknięty dla ruchu kołowego we wtorek 1 listopada w godz. 7-20. Dodatkowo w zależności od natężenia ruchu i zajętości parkingów przy ul. Żwirowej, zamknięcia wjazdu można spodziewać się w dniach od soboty 29 października do poniedziałku 31 października – o zamknięciu ulicy będzie decydować policja.

W tym samym okresie przewiduje się zamknięcie wyjazdu z ul. Błotnej w ul. Żwirową. Natomiast w dniach 29 października – 1 listopada zostanie zamknięty wyjazd z ul. Owocowej, Zagłoby i Świerkowej w ul. Żwirową (nie dotyczy mieszkańców osiedla). Ograniczenie wjazdu nie będzie dotyczyć pojazdów uprzywilejowanych, autobusów MZK oraz taksówek (tylko pojazdy osobowe) dowożących osoby niepełnosprawne ruchowo. O ruchu pozostałych pojazdów decydować będą funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie, w zależności od natężenia ruchu na ul. Żwirowej i sytuacji w rejonie parkingów.

W celu zapewnienia płynności ruchu w ciągu ulicy Żwirowej obowiązywać będą zakazy zatrzymywania. Pod znakami umieszczone zostaną tabliczki T-24 i pozostawione pojazdy będą usuwane na koszt ich właściciela. Przez cały okres dojazd do Cmentarza Komunalnego możliwy będzie drogą powiatową 1409F od strony Chwalęcic (ul. Lipowa w Chwalęcicach).

Skrzyżowanie ulic Kosynierów Gdyńskich – Roosevelta - Żwirowej

W momencie zamknięcia wjazdu w ul. Żwirową na skrzyżowaniu ulic Kosynierów Gdyńskich – Roosevelta – Słowiańska - Żwirowej nastąpi zmiana organizacji ruchu drogowego. Na skrzyżowaniu ustawione zostaną odpowiednie znaki nakazu wskazujące możliwe kierunku ruchu. W okresie największego natężenia ruchu na skrzyżowaniu wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna, a ruchem pojazdów kierować będą funkcjonariusze policji.

Ulica Kosynierów Gdyńskich

1. W dniach 29 października – 1 listopada funkcjonować będzie przystanek autobusowy na prawym pasie ul. Kosynierów Gdyńskich bezpośrednio za skrzyżowaniem z ul. Słowiańską. Pojazdy jadące w kierunku centrum będą miały możliwość wyminięcia autobusów stojących na przystanku lewym pasem ruchu.

2. Funkcjonariusze policji decydować będą również o ograniczeniach w ruchu kołowym na ul. Kosynierów Gdyńskich na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami z Mickiewicza i Roosevelta, priorytet mają autobusy oraz osoby niepełnosprawne.

3. Dodatkowo w przypadku problemów komunikacyjnych na ul. Kosynierów Gdyńskich policja wyłączy sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ulic Kosynierów Gdyńskich – Matejki oraz Kosynierów Gdyńskich – Mickiewicza – Mościckiego.

Gdzie zaparkować?

Od piątku 29 października do wtorku 1 listopada zostaną udostępnione dodatkowe miejsca do parkowania.

- od godz. 10 w sobotę 29 października do wtorku 1 listopada - na prawym pasie ruchu ul. Słowiańskiej (jezdnia północna) na odcinku od drugiego wyjazdu ze „Słowianki‘’ do ronda Słowiańskiego

- od piątkowego popołudnia 28 października do niedzieli 30 października oraz od poniedziałkowego popołudnia 31 października do wtorku 1 listopada – zostanie udostępniony parking Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji przy ul. Kosynierów Gdyńskich

- parking przy Markecie „Products” przy ul. Żwirowej – parking ogólnodostępny;

- na jezdni przy lewej krawędzi jednokierunkowego odcinka ul. Słowiańskiej;

Dostępne będą również istniejące parkingi przy cmentarzu, które funkcjonować będą w następujący sposób:

1. Parking przy bramie „A” przeznaczony będzie w dniach 29 października – 2 listopada dla osób niepełnosprawnych, a część południowa parkingu wyznaczona zostanie dla postoju taksówek.

2. Parking przy bramie „B” dostępny będzie dla wszystkich mieszkańców z wyłączeniem ostatniego segmentu, przeznaczonego pod handel i pierwszego wydzielonego dla MZK.

Ulica Słowiańska

Utrudnienia na ul. Słowiańskiej w dniach 29 października – 1 listopada związane będą ze zwężeniem jezdni przeznaczonej dla ruchu kołowego. W wymienionym okresie na prawym pasie ruchu ul. Słowiańskiej zorganizowany zostanie pas do postoju.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości