Wiadomości

Będzie przerwa w wyrabianiu i odbieraniu paszportów

18 października 2022, 09:35
W dniach od 9 do 13 listopada mieszkańcy północnej części województwa lubuskiego nie będą mogli składać wniosków o wydanie paszportu i odebrać gotowego dokumentu w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim. Wszystko przez to, że wprowadzany będzie nowy system rejestru dokumentów paszportowych.

Lubuski Urząd Wojewódzki informuje, że w dniach od środy 9 listopada do niedzieli 13 listopada niemożliwe będzie złożenie wniosku o wydanie paszportu oraz odebranie gotowego już dokumentu w oddziale paszportowym. Obsługa klientów zakończona zostanie już we wtorek 8 listopada o godz. 14.

Przerwa w możliwości wyrabiania paszportów wynika z wdrożenia nowego Rejestru Dokumentów Paszportowych. Z wprowadzeniem nowego systemu wiąże się konieczność przeniesienia wszystkich danych do nowego systemu oraz wymiany całego sprzętu – zarówno komputerów, czytników odcisków, nowych paneli do składania podpisów.

Nowy system zostanie uruchomiony i przetestowany w niedzielę 13 listopada. Natomiast praca oddziału paszportowego w LUW zostanie wznowiona w poniedziałek 14 listopada.

Co istotne, w dniach od 9 do 13 listopada wydanie paszportu tymczasowego będzie możliwe jedynie w szczególnie ważnych przypadkach.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości