• Dziś 20°/12°
  • Jutro 24°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 32 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Będzie przerwa w wyrabianiu i odbieraniu paszportów

18 października 2022, 09:35
W dniach od 9 do 13 listopada mieszkańcy północnej części województwa lubuskiego nie będą mogli składać wniosków o wydanie paszportu i odebrać gotowego dokumentu w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim. Wszystko przez to, że wprowadzany będzie nowy system rejestru dokumentów paszportowych.

Lubuski Urząd Wojewódzki informuje, że w dniach od środy 9 listopada do niedzieli 13 listopada niemożliwe będzie złożenie wniosku o wydanie paszportu oraz odebranie gotowego już dokumentu w oddziale paszportowym. Obsługa klientów zakończona zostanie już we wtorek 8 listopada o godz. 14.

Przerwa w możliwości wyrabiania paszportów wynika z wdrożenia nowego Rejestru Dokumentów Paszportowych. Z wprowadzeniem nowego systemu wiąże się konieczność przeniesienia wszystkich danych do nowego systemu oraz wymiany całego sprzętu – zarówno komputerów, czytników odcisków, nowych paneli do składania podpisów.

Nowy system zostanie uruchomiony i przetestowany w niedzielę 13 listopada. Natomiast praca oddziału paszportowego w LUW zostanie wznowiona w poniedziałek 14 listopada.

Co istotne, w dniach od 9 do 13 listopada wydanie paszportu tymczasowego będzie możliwe jedynie w szczególnie ważnych przypadkach.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości