• Dziś 30°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 13
Wiadomości

Mieszkańcy Gorzowa ruszają porządkować groby bliskich

16 października 2022, 15:27
fot. Marcin Kluwak
Zbliżający się dzień Wszystkich Świętych sprawia, że na cmentarzu przy ul. Żwirowej w Gorzowie pojawia się coraz więcej osób, które porządkują groby swoich bliskich. Handel kwiatami i zniczami przed nekropolią dopiero nabiera rozpędu - niestety ceny są wyższe, niż przed rokiem.

Do 1 listopada, czyli Wszystkich Świętych zostało niewiele ponad dwa tygodnie. Dlatego też ruch na cmentarzu przy ul. Żwirowej w Gorzowie robi się coraz większy. Mieszkańcy chcą wykorzystać wolny czas w weekend na uporządkowanie grobów swoich bliskich. Wiele osób decyduje się szybciej zabrać za porządki na gorzowskiej nekropolii, aby tuż przed 1 listopada nie przeciskać się przez tłum ludzi i na spokojnie posprzątać rodzinne nagrobki. Jeżeli ktoś ma do uprzątnięcia więcej niż jedną mogiłę, to tej pracy jest sporo. W końcu to nie tylko uprzątnięcie opadających liści, ale również wyczyszczenie płyn nagrobnych czy wyrwanie chwastów, które wyrosły wokół.

Wybierając się cmentarz, aby posprzątać groby nie trzeba zabierać ze sobą żadnych narzędzi. Od 2019 roku można całkowicie za darmo skorzystać ze sprzętu ogrodniczego, który udostępniła firma Inneko SPZ, zarządca cmentarza. Na stojakach ustawionych przy głównej bramie oraz koło kaplicy możemy znaleźć grabki, haczki, konewki, szpadle czy wiaderka.

Natomiast w tygodniu poprzedzającym Wszystkich Świętych tuż przed II bramą cmentarza rozstawią się sprzedawcy z chryzantemami i zniczami. Jedno jest pewne. W tym roku będzie zdecydowanie drożej. Za niektóre znicze czy kwiaty trzeba będzie zapłacić nawet o kilka złotych więcej, niż przed rokiem.

Jeżeli ktoś chce oszczędzić na kupowaniu zniczy i kwiatów, to najtaniej wciąż jest w popularnych dyskontach jak Lidl czy Biedronka. Ceny w sklepach czy straganach przy cmentarzu są niestety wyższe. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule "Ile kosztują znicze w sklepach w Gorzowie a ile pod cmentarzem? Sprawdziliśmy ceny".

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości