• Dziś 27°/16°
  • Jutro 19°/13°
  • Pojutrze 23°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Rodzina poszła na grzyby i... zgubiła się w lesie

6 października 2022, 12:20
fot. Lubuska policja
W środę 5 października pięcioosobowa rodzina pojechała do lasu w rejon Łośna na grzyby, ale w pewnym momencie zgubiła się i nie potrafiła wrócić do auta. Dlatego też wezwała na pomoc policjantów.

W środę 5 października dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie otrzymał zgłoszenie o pięcioosobowej rodzinie z dzieckiem, która pojechała do lasu w rejonie Łośna na grzyby i zgubiła się w lesie. Rodzina nie potrafiła znaleźć drogi powrotnej do auta, dlatego też postanowiła zadzwonić pod numer 112.

- Na miejsce zostali wysłani policjanci, którzy doskonale orientowali się w terenie. Funkcjonariusze ruszyli z wodą do zagubionych. Już po kilkunastu minutach policjanci odnaleźli pięć osób, w tym kilkuletnie dziecko. Mundurowi gorzowskiej komendy nie mieli problemu, by doprowadzić ich do auta. Na szczęście mieli ze sobą telefon, a o kłopotach ze znalezieniem drogi powiadomili służby, kiedy na dworze było jeszcze widno – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Sezon na grzyby w pełni i podobne sytuacje mogą się powtarzać. Wielogodzinne wyprawy powodują, że niektóre osoby tracą orientację w terenie. Dlatego policjanci apelują, aby wybierać tereny dobrze znane, ponieważ co najmniej kilkanaście razy w roku gorzowscy funkcjonariusze poszukują osób, które wyszły na grzyby i zgubiły się w lesie. Ponadto należy zabrać ze sobą naładowany telefon. Gdy tylko pojawi się podejrzenie, że ktoś z naszych bliskich nie jest w stanie wyjść samodzielnie z lasu, skontaktujmy się ze służbami. Poszukiwania po zmierzchu są bardzo trudne, dlatego nie należy zwlekać z poinformowaniem służb.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości