• Dziś /-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 11 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Tragedia na os. Słonecznym. Nie żyje mężczyzna

4 października 2022, 10:31
fot. Shutterstock
W niedzielę doszło do tragedii na os. Słonecznym w Gorzowie. W wyniku odniesionych obrażeń zmarł 42-letni mieszkaniec Gorzowa. Do sprawy zostały zatrzymane dwie osoby – jedna z nich usłyszała zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym, natomiast druga będzie odpowiadała za nieudzielenie pomocy.

- W niedzielę 2 października na os. Słonecznym w Gorzowie doszło do śmierci mężczyzny. Miał zostać pobity oraz ugodzony nożem – napisał do redakcji portalu gorzowianin.com czytelnik. Zwróciliśmy się z prośbą o komentarz w tej sprawie do rzecznika Prokuratury Okręgowej w Gorzowie.

Okazało się, że faktycznie doszło do zgonu 42-letniego mieszkańca Gorzowa. Do sprawy zostały zatrzymane dwie osoby. Jednak prokurator nie zakwalifikował tego zdarzenia, jak o zabójstwo.

- Zatrzymanemu mężczyźnie przedstawiono zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, w następnie którego doszło do śmierci pokrzywdzonego. Prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowy areszt. Zarzuty w tej sprawie usłyszała jeszcze jedna osoba. Będzie odpowiadała za nieudzielenie pomocy – komentuje Łukasz Gospodarek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie.

Zgodnie z artykułem 156 § 3 kodeksu karnego za „spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, w następnie którego jest śmierć człowieka, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 5, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności”.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości