Wiadomości

To już drogowy bandytyzm. Blisko 200 km/h w terenie zabudowanym

6 października 2022, 09:51
foto: Lubuska Policja
Miał na liczniku niemal 200 km na godzinę. Co najgorsze, z taką prędkością jechał przez obszar zabudowany. Jak się później okazało, 35-latek podczas swojej kariery za kierownicą dorobił się trzykrotnego zakazu prowadzenia pojazdów.

To już prawdziwy drogowy bandyta. 35-latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie ponownie stanie przed sądem. Czy ogromna kara i perspektywa spędzenia kilku lat w więzieniu sprawi, ze drogowy recydywista nie siądzie ponownie za kierownicą? Mało realne.

W poniedziałkowy wieczór, 3 października 2022 roku, policjanci ze strzeleckiej drogówki mierzyli prędkość pojazdów poruszających się po obszarze zabudowanym - w Górkach Noteckich. Kiedy policjanci dokonali pomiaru okazało się, że kierowca audi pędzi niemal 200 kilometrów na godzinę. Chwilę później został zatrzymany do kontroli. 

- Okazało się, że za kierownicą siedział 35-latek, który nie posiada uprawnień, za to ma orzeczony trzykrotny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a auto, które prowadził, nie posiadało obowiązkowego ubezpieczenia oraz przeglądu technicznego - opowiada Marcin Maludy, rzecznik prasowy KWP w Gorzowie. 

Jako że  mężczyzna w sposób rażący złamał przepisy drogowe, policjanci skierowali jego sprawę do sądu. Nieodpowiedzialna jazda będzie go słono kosztować. 35-latkowi grozi grzywna do 30 tysięcy złotych. Natomiast za złamanie zakazów grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna musi się również liczyć z odpowiedzialnością za jazdę samochodem bez ubezpieczenia i przeglądu technicznego. Funkcjonariusze zabezpieczyli jego pojazd na policyjnym parkingu.
 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości