• Dziś 20°/12°
  • Jutro 24°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 27 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Pumptrack powstanie w nowej lokalizacji. Kiedy ruszy budowa?

5 października 2022, 09:11
fot. Marcin Kluwak
Władze Gorzowa po sprzeciwie mieszkańców bloków przy ul. Czartoryskiego postanowiły zmienić lokalizację budowy pumptracka. Tor powstanie w innej części parku 750-lecia. Jak się okazuje, obecnie trwa przygotowanie dokumentacji projektowej, natomiast sam pumptrack powinien zostać wybudowany w 2023 roku.

Na początku sierpnia portal gorzowianin.com informował jako pierwszy o tym, że władze Gorzowa ogłosiły przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej budowy pumptracka w parku 750-lecia. Chociaż tor do jazdy na rolkach, wrotkach i rowerze to inwestycja, która zwyciężyła w budżecie obywatelskim 2022 w kategorii rejonowej, to mieszkańcy pobliskich bloków sprzeciwiali się budowie toru i podkreślali, że nie chcą tej inwestycji pod swoimi oknami. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule „W parku zostanie wybudowany pumptrack. Mieszkańcy nie chcą inwestycji pod swoimi oknami”.

Początkowo pumptrack miał zostać wybudowany w centralnej części parku - pomiędzy łąką kwietną, a parkową ścieżką. Ostatecznie po sprzeciwie mieszkańców, prezydent Jacek Wójcicki podjął decyzję o zmianie lokalizacji. - Obiekt powstanie kilkadziesiąt metrów dalej, niż pierwotnie zakładano, co pozwoli na bardziej komfortowe korzystanie ze wspólnej przestrzeni parku 750-lecia, zarówno przez miłośników rowerowych aktywności jak i okolicznych mieszkańców – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Od tej decyzji minęły już dwa miesiące, więc gorzowianie zainteresowani inwestycją dopytują się, co dalej z budową pumptracka. - Czy wiadomo na jakim etapie stanęła budowa pumptracka? Po informacji o przesunięciu lokalizacji, temat ucichł – napisał do redakcji portalu gorzowianin.com czytelnik Piotr.

Wiadomo, że ostatecznie pumptrack zostanie wybudowany od strony ul. Czartoryskiego na wysokości skrzyżowania z ul. Bogusławskiego. Obecnie trwa przygotowanie dokumentacji projektowej dotyczącej budowy pumptracka w parku 750-lecia. Miasto podpisało umowę z firmą BTPROJEKT, która przygotuje dokumentację do 8 grudnia 2022 roku. Koszt tego zadania to 36 tys. 285 zł.

Natomiast przetarg na budowę pumptracka powinien zostać ogłoszony najpóźniej do końca marca 2023 roku. To oznacza, że tor do jazdy na rolkach, wrotkach i rowerze w końcu powstanie w przyszłym roku - o ile znajdą się chętne firmy do realizacji inwestycji.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości