• Dziś 16°/6°
  • Jutro 14°/5°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Koń topił się w rowie. Uratowali go strażacy [zdjęcia]

30 września 2022, 14:42
fot. KM PSP Gorzów
Do nietypowej interwencji straży pożarnej doszło w piątkowe popołudnie w miejscowości Łośno. W rowie topił się koń – zwierzę było zanurzone po sam grzbiet i nie było w stanie samodzielnie wyjść. Na szczęście strażakom udało się uratować konia, który został następnie przekazany pod opiekę weterynarza.

W piątek 30 września o godz. 13.30 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie, że rowie przy ul. Piechoty w miejscowości Łośno topi się koń i postronne osoby nie są stanie go wyciągnąć. Na miejsce zostały wysłane dwa zastępy straży pożarnej.

Kiedy strażacy dotarli na miejsce, koń był zanurzony w wodzie po sam grzbiet, nie był w stanie się ruszyć. Zwierzę zostało okryte folią termiczną, natomiast strażacy przystąpili do akcji ratunkowej.

- Działania ratownicze były bardzo trudne i trwały kilkadziesiąt minut. Strażacy przy pomocy specjalnych taśm i lin wyciągali ręcznie zwierzę z rowu. Na szczęście akcja zakończyła się sukcesem i udało się wyciągnąć konia, który następnie został przekazany pod opiekę weterynarza - mówi Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/5 Akcja ratunkowa konia w Łośnie

1/5 Akcja ratunkowa konia w Łośnie

2/5 Akcja ratunkowa konia w Łośnie

2/5 Akcja ratunkowa konia w Łośnie

3/5 Akcja ratunkowa konia w Łośnie

3/5 Akcja ratunkowa konia w Łośnie

4/5 Akcja ratunkowa konia w Łośnie

4/5 Akcja ratunkowa konia w Łośnie

5/5 Akcja ratunkowa konia w Łośnie

5/5 Akcja ratunkowa konia w Łośnie

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości