Wiadomości

Tak kierowcy, piesi i użytkownicy hulajnóg łamią przepisy [film]

29 września 2022, 11:44
fot. KMP Gorzów
Wystarczyło kilka godzin policyjnej akcji, która polegała na sprawdzaniu zachowań pieszych i kierowców w okolicach przejść w Gorzowie, aby 48 pieszych i kierowców zostało ukaranych mandatami za łamanie przepisów. Policjanci zarejestrowali wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, nieustąpienie pierwszeństwa czy lekceważenie sygnalizacji.

W środę 28 września policjanci ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie przeprowadzali działania związane z poprawą bezpieczeństwa w rejonie przejść dla pieszych. Funkcjonariusze w nieoznakowanych radiowozach przez kilka godzin sprawdzali zachowania pieszych oraz kierowców, podczas akcji był wykorzystywany również miejski monitoring.

- Wśród zdarzeń, które zarejestrował miejski monitoring widać osobę na hulajnodze, która zlekceważyła czerwone światło i wjechała na przejście. Za te wykroczenie chwilę później była już ukarana mandatem. Inny przypadek z przejścia zlokalizowanego u zbiegu ulicy Sikorskiego i Chrobrego zakończyła się dla pieszego przewiezieniem do komisariatu, bo mężczyzna okazał się być poszukiwany – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Z kolei kamera nieoznakowanego radiowozu zarejestrowała niebezpieczny manewr kierowcy busa, który postanowił wyprzedzić osobowego volkswagena na przejściu dla pieszych. Kierowca busa został ukarany mandatem w wysokości 1,5 tys. zł oraz 15 punktami karnymi.

Podczas działań przeprowadzonych w środę 28 września, policjanci ukarali mandatami aż 48 pieszych i kierowców. - Kierowcy i piesi lekceważą sygnalizację świetlną i znaki. Swoje przewinienia tłumaczą pośpiechem. Mamy jesień i takie lekkomyślne zachowanie może zakończyć się tragedią – podkreśla Jaroszewicz.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości