• Dziś 30°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 13
Wiadomości

Torowisko przeszło pozytywnie testy. Tramwaje pojadą jednak dopiero latem 2023 roku [film]

29 września 2022, 15:21
Przez dwa dni trwały testy nowego torowiska na odcinku od ul. Dowgielewiczowej do ul. Fieldorfa-Nila w Gorzowie. Przejazdy techniczne miały na celu sprawdzenie torowiska, poprawnego działania zwrotnic czy sygnalizacji świetlnej na krańcówce. Chociaż wyniki testów są pozytywne, to okazuje się, że tramwaje za szybko nie pojadą tą trasą na stałe. Ma to nastąpić dopiero latem 2023 roku.

We wtorek 27 września rozpoczęły się testy nowego torowiska tramwajowego na odcinku pomiędzy ul. Dowgieliczowej i ul. Fieldorfa-Nila, które zostało wybudowane w ramach rozbudowy drogi krajowej nr 22. O przejazdach technicznych tramwaju portal gorzowianin.com informował jako pierwszy w artykule "Tramwaj ruszył w kierunku ul. Fieldorfa-Nila. Póki co, testowo".

Przejazdy techniczne odbyły się również w środę 28 września. Jak informuje Miejski Zakład Komunikacji, testy odbyły się na wniosek wykonawcy inwestycji i miały na celu sprawdzenie torowiska, zwrotnic oraz sygnalizacji świetlnej na krańcówce przy ul. Fieldrofa-Nila. Chociaż wyniki przejazdów technicznych są pozytywne, to niestety tramwaje tak szybko nie ruszają do stałego kursowania na tej trasie.

- Uruchomienie linii tramwajowej do ul. Fieldorfa-Nila wymaga jeszcze szeregu prac związanych z infrastrukturą uzupełniającą. Wykonawca musi zbudować jeszcze dojścia do przystanków, a także wykonać niezbędne oznakowanie. Po konsultacji z wykonawcą należy przyjąć, że uruchomienie komunikacji tramwajowej na tym odcinku będzie możliwe latem 2023 roku – mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

To oznacza, że również cała rozbudowa drogi krajowej nr 22 będzie miała kolejny i to ogromny poślizg. Inwestycją wartą 73 mln 988 tys. zł. zajmuje się firma Budomex S.A., droga według pierwotnego terminu miała być gotowa do stycznia 2022 roku. Jednak już w wakacje 2021 roku wykonawca złożył wniosek o wydłużenie prac do końca czerwca 2022 roku, a następnie do końca listopada 2022 roku. Od dłuższego czasu wiadomo już, że ten termin nie zostanie dotrzymany, bo przed wykonawcą jeszcze sporo pracy – przede wszystkim budowa drugiej jezdni ul. Zawackiej oraz przebudowa starej jezdni ul. Walczaka.

Jaki jest więc aktualny termin zakończenia inwestycji? - Czekamy na wniosek od wykonawcy – komentuje krótko Ciepiela. Nieoficjalnie mówi się o tym, że wykonawca będzie wnioskował o wydłużenie terminu prac nawet do jesieni 2023 roku.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości