• Dziś 23°/13°
  • Jutro 27°/17°
  • Pojutrze 27°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 13 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Kierowcy już jeżdżą nową nitką ulicy Walczaka

28 września 2022, 21:49
W zapomnienie odeszła stara, kompletnie zdewastowana ulica Walczaka na odcinku od ronda przy Shellu do ulicy Fieldorfa-Nila. Nowa droga udostępniona jest już praktycznie na całym odcinku - ma 1,5 kilometra długości.

W godzinach wieczornych w środę, 28 września 2022 roku zostało udostępnione dla ruchu przebudowane rondo Gdańskie oraz nowa jezdnia ul. Walczaka na odcinku od skrzyżowania ronda Gdańskiego do skrzyżowania z ul. Fieldorfa-Nila. 

Rondo Gdańskie funkcjonuje więc  w układzie 3 wlotów i 3 wylotów, bez możliwości wjazdu w ul. Zawackiej. Ta pozostanie zamknięta ze względu na trwające tam prace przy regulacji studzienek i wymianie nawierzchni.

Zlikwidowano ronda tymczasowe na rondzie Gdańskim oraz to u zbiegu ul. Fieldorfa-Nila i ul. Walczaka. Na skrzyżowaniach ul. Walczaka z Szarych Szeregów oraz Fieldorfa-Nila ruch dwukierunkowy odbywa się po połowie udostępnionego ronda, co wiąże się z zakrzywieniem toru jazdy.

Dla pieszych i rowerzystów wyznaczone zostały tymczasowe przejścia i korytarze w sąsiedztwie ronda Gdańskiego. Pasy na jezdni wymalowano kolorem żółtym. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości