Wiadomości

Kierowcy już jeżdżą nową nitką ulicy Walczaka

28 września 2022, 21:49
W zapomnienie odeszła stara, kompletnie zdewastowana ulica Walczaka na odcinku od ronda przy Shellu do ulicy Fieldorfa-Nila. Nowa droga udostępniona jest już praktycznie na całym odcinku - ma 1,5 kilometra długości.

W godzinach wieczornych w środę, 28 września 2022 roku zostało udostępnione dla ruchu przebudowane rondo Gdańskie oraz nowa jezdnia ul. Walczaka na odcinku od skrzyżowania ronda Gdańskiego do skrzyżowania z ul. Fieldorfa-Nila. 

Rondo Gdańskie funkcjonuje więc  w układzie 3 wlotów i 3 wylotów, bez możliwości wjazdu w ul. Zawackiej. Ta pozostanie zamknięta ze względu na trwające tam prace przy regulacji studzienek i wymianie nawierzchni.

Zlikwidowano ronda tymczasowe na rondzie Gdańskim oraz to u zbiegu ul. Fieldorfa-Nila i ul. Walczaka. Na skrzyżowaniach ul. Walczaka z Szarych Szeregów oraz Fieldorfa-Nila ruch dwukierunkowy odbywa się po połowie udostępnionego ronda, co wiąże się z zakrzywieniem toru jazdy.

Dla pieszych i rowerzystów wyznaczone zostały tymczasowe przejścia i korytarze w sąsiedztwie ronda Gdańskiego. Pasy na jezdni wymalowano kolorem żółtym. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości