• Dziś /7°
  • Jutro 10°/3°
  • Pojutrze 10°/1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Rondo Gdańskie i nowa jezdnia Walczaka zostanie otwarta dla kierowców!

28 września 2022, 12:01
fot. Marcin Kluwak
W środę 28 września wieczorem zostanie udostępnione dla kierowców przebudowane rondo Gdańskie oraz nowa jezdnia ul. Walczaka od ronda Gdańskiego skrzyżowania z ul. Fieldorfa-Nila. Zamknięta pozostanie nadal ul. Zawackiej.

Ważne zmiany dla kierowców. W środę 28 września w godzinach wieczornych zostanie udostępnione dla ruchu przebudowane rondo Gdańskie oraz nowa jezdnia ul. Walczaka na odcinku od skrzyżowania ronda Gdańskiego do skrzyżowania z ul. Fieldorfa-Nila do ronda Gdańskiego. Tym samym rondo Gdańskie będzie funkcjonować w układzie 3 wlotów i 3 wylotów, bez możliwości wjazdu w ul. Zawackiej – ta pozostanie zamknięta ze względu na trwające tam prace przy regulacji studzienek i wymianie nawierzchni.

Otwarcie ruchu na rondzie Gdańskim oraz puszczenie ruchu nową jezdnią ul. Walczaka oznacza likwidację ronda tymczasowego na rondzie Gdańskim oraz likwidację ronda tymczasowego u zbiegu ul. Fieldorfa-Nila i ul. Walczaka – ul. Walczaka będzie drogą z pierwszeństwem przejazdu. Na skrzyżowaniach ul. Walczaka z Szarych Szeregów oraz Fieldorfa-Nila ruch dwukierunkowy odbywał się będzie po połowie udostępnionego rondo co wiąże się z zakrzywieniem toru jazdy.

Dla pieszych i rowerzystów wyznaczone zostaną tymczasowe przejścia i korytarze w sąsiedztwie ronda Gdańskiego. Dojazd do firmy zlokalizowanych po wschodniej stronie ul. Walczaka zorganizowany zostanie przez wykonawcę przez obszar robót i odcinki starej jezdni, ustawione zostaną odpowiednie tablice naprowadzające.

Przełożenie ruchu na nową jezdnię ul. Walczaka oznacza, że wykonawca przebudowy drogi krajowej nr 22 zajmie się remontem starej jezdni, która jest w dramatycznym stanie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości