• Dziś 21°/12°
  • Jutro 25°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Masz pytania na temat budowy północnej obwodnicy Gorzowa? Przyjdź na spotkanie

23 września 2022, 16:47
fot. archiwum
Władze miasta planują w najbliższych latach budowę północnej obwodnicy Gorzowa. Jest to bardzo ważna inwestycja, dlatego też miasto postanowiło zorganizować specjalne spotkanie informacyjne na temat budowy północnej obwodnicy. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, przyjdź na spotkanie.

Przy ul. Mironickiej ma zostać uzbrojonych aż 216 hektarów, które stworzą nową strefę przemysłową w Gorzowie. Jednocześnie w ramach tej samej inwestycji ma zostać wybudowana północna obwodnica Gorzowa. Miasto stara się o dofinansowanie. Jeżeli uda się pozyskać pieniądze, wówczas prace przy uzbrojeniu terenów inwestycyjnych i budowie obwodnicy powinny się zakończyć w 2027 roku. Takie są plany inwestycyjne władz Gorzowa na najbliższe lata o czym możesz przeczytać w artykule „Gorzów chce być atrakcyjny dla inwestorów. Nowe tereny inwestycyjne i północna obwodnica”.

Budowa północnej obwodnicy Gorzowa zostanie podzielona na etapy. Inwestycja pod nazwą „Budowa północnej obwodnicy Gorzowa - etap I” ma obejmować budowę nowego odcinka drogi od ronda Barlineckiego do nowo wybudowanego ronda na przedłużeniu ul. Kazimierza Wielkiego. Miasto chce na ten cel przeznaczyć 25 mln zł.

W związku z planowaną budową północnej obwodnicy Gorzowa pojawia się wiele pytań. Dlatego też władze Gorzowa postanowiły zorganizować specjalne spotkanie informacyjne na temat inwestycji. Zaplanowano je na wtorek 4 października na godz. 17 w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie.

- Podczas spotkania zaprezentujemy m.in. założenia koncepcji programowo - przestrzennej dla całej obwodnicy, etapy realizacji inwestycji, program funkcjonalno - użytkowy dla I etapu inwestycji, planowany harmonogram prac, analizę wyników inwentaryzacji terenów zielonych. Podczas spotkania mieszkańcy będą mieli możliwość zadawania pytań i uzyskania bardziej szczegółowych informacji na temat inwestycji – mówi Anna Pękalska z biura konsultacji społecznych i rewitalizacji.

W spotkaniu wezmą udział m.in.: Iwona Olek – zastępca prezydenta ds. gospodarki, Jacek Szymankiewicz – zastępca prezydenta ds. rozwoju, przedstawiciele wydziałów merytorycznie związanych z inwestycją, autor koncepcji programowo – przestrzennej oraz autor Programu Funkcjonalno – Użytkowego.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości