Wiadomości

Mecz w Lublinie niezagrożony? Jakie są prognozy pogody?

21 września 2022, 09:37
Pogoda im nie straszna, mają plandekę. W Lublinie trwają przygotowania do finałowego meczu PGE Ekstraligi. Mimo że w kolejnych dniach na wschodzie Polski zapowiadane są opady deszczu, organizatorzy robią wszystko, co mogą, aby spotkanie odbyło się w terminie.

Załamanie pogody, jakie obserwujemy od kilku dni, pokrzyżowało już plany naszych południowych sąsiadów, którzy walczą o powrót do ekstraligi. Mecz Falubazu z druzyną z Krosno z powodu złych prognoz przeniesiono na 25 września. Tego też dnia, po drugiej stronie Polski odbędzie się całkiem innego kalibru. Dwie najlepsze drużyny mijającego sezonu walczyć będą o złoty krążek (więcej tutaj: Stal Gorzów walczy o mistrzostwo Polski. Oglądaj mecz w strefie kibica)

Według najnowszych prognoz finał nie jest zagrożony, bo nad Lublinem padać ma w środę - około 2.3 mm oraz w piątek - 1.3 mm. W sobotę, a przede wszystkim w niedzielę - według synoptyków, deszcz na lubelszczyzną nie powinien się pojawić

To sprawia, że z optymizmem parzymy na niedzielny mecz, który rozpocznie się o godzinie 19:15. Organizatorzy zawodów także robią wszystko, co mogą, aby tor nadawał się do jazdy. Na całej długości i szerokości rozłożona została plandeka - zgodnie z wymogami PGE Ektraligii.  Gdyby jednak pogoda pokrzyżowała plany żużlowcom i kibicom, są terminy rezerwowe, które przypadają na 2 i 10 października

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości