• Dziś 21°/12°
  • Jutro 25°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Oszuści dzwonią do seniorów z Gorzowa. Podają się za policjantów

16 września 2022, 13:05
fot. Lubuska policja
Komenda Miejska Policji w Gorzowie ostrzega przed oszustami, którzy w piątek 16 września dzwonią na telefony seniorów. Oszuści podają się za funkcjonariuszy policji i przekonują seniorów, że ich pieniądze są zagrożone i muszą je wyrzucić przez okno lub balkon.

W piątek 16 września kilku seniorów z Gorzowa odebrało telefon od osoby, która podawała się za policjanta i przekonywała, że funkcjonariusze prowadzą akcję przeciwko przestępcom. Natomiast ich pieniądze są zagrożone i należy je wyrzucić przez okno lub balkon, bo złodzieje zaraz znajdą się w mieszkaniu.

- Otrzymaliśmy kilka zgłoszeń o próbie oszustwa. Na szczęście żaden z seniorów nie dał się nabrać i nie uwierzył w historię przedstawioną przez oszustów. Jeszcze raz podkreślamy, że prawdziwi policjanci nie prowadzą tego typu działań i nigdy nie proszą o przekazanie gotówki. Żaden policjant nie odbiera pieniędzy, a tym bardziej nie będzie wysyłał nikogo, kto zabierze paczki wyrzucone przez okno czy pozostawione przy śmietniku. Prosimy, aby ostrzec przed oszustami swoją babcię lub dziadka – podkreśla Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Niestety pod koniec sierpnia, jedna z mieszkanek Gorzowa uwierzyła w historię oszustów i wyrzuciła przez balkon blisko 170 tys. zł oraz złote monety. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule "Gorzowianka wyrzuciła przez balkon oszczędności swojego życia. Prawie 170 tysięcy złotych!".

Do identycznej sytuacji doszło również pod koniec czerwca. Wówczas starsza kobieta wyrzuciła przez balkon 30 tys. zł. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule "Wyrzuciła 30 tysięcy złotych przez balkon. Prosto w ręce oszustów".

 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości