• Dziś 20°/12°
  • Jutro 24°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 32 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Dachowanie fiata na S3. Strażak zajął się 2-letnią dziewczynką z wypadku [zdjęcia]

16 września 2022, 10:29
fot. OSP Santocko
Na drodze ekspresowej S3 na wysokości MOP Marwice doszło do dachowania samochodu osobowego marki fiat. Autem podróżowali rodzice z 2-letnią córeczką. W wyniku wypadku, rodzice zostali poszkodowani, natomiast dzieckiem zaopiekował się strażak z Komendy Miejskiej PSP w Gorzowie.

W środę 14 września na drodze ekspresowej S3 na wysokości MOP Marwice na pasie w kierunku Gorzowa doszło do dachowania samochodu osobowego marki fiat o czym portal gorzowianin.com informował w artykule "Dachowanie fiata na S3. W akcji śmigłowiec LPR". - Kierowca fiata jadąc trasą S3 w kierunku Gorzowa z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na pobocze, gdzie uderzył w bariery energochłonne, w wyniku czego auto dachowało - mówił Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Jak się okazało, samochodem podróżowały trzy osoby - rodzina z 2-letnią córeczką. W wyniku wypadku rodzice dziecka zostali poszkodowani, natomiast dziewczynką zaopiekował się strażak z Komendy Miejskiej PSP w Gorzowie Paweł Niciejewski, który jest również strażakiem OSP Santocko.

Strażak wziął 2-latkę na ręce i otulił ją kocem, a następnie zaopiekował się nią podczas pobytu w karetce. - Nie zrobiłem nic nadzwyczajnego. Służymy społeczeństwu i myślę, że każdy postąpiłby tak samo – mówi Paweł Niciejewski, strażak z Komendy Miejskiej PSP w Gorzowie i OSP Santocko.

Rodzice dziewczynki są wdzięczni za udzielenie pomocy i opiekę nad 2-latką. - Dziękuję serdecznie wszystkim służbom, które przejechały z pomocą. Dziękuję za zajęcie się naszą córką oraz nami - podkreśla pan Krystian, tata 2-letniej dziewczynki, uczestnik wypadku.

Z zachowania strażaka dumni są również jego przełożeni w Komendzie Miejskiej PSP w Gorzowie. - Empatia u strażaka to cecha wrodzona! Dodatkowo aspirant Niciejewski to niezwykle wrażliwy funkcjonariusz PSP i druh OSP. Nasi strażacy są szkoleni z zasad udzielania pomocy i zachowania w sytuacjach kryzysowych, traumatycznych – komentuje Bartłomiej Mądry, oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Gorzowie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/7 Dachowanie fiata na S3 koło MOP Marwice

1/7 Dachowanie fiata na S3 koło MOP Marwice

2/7 Dachowanie fiata na S3 koło MOP Marwice

2/7 Dachowanie fiata na S3 koło MOP Marwice

3/7 Dachowanie fiata na S3 koło MOP Marwice

3/7 Dachowanie fiata na S3 koło MOP Marwice

4/7 Dachowanie fiata na S3 koło MOP Marwice

4/7 Dachowanie fiata na S3 koło MOP Marwice

5/7 Dachowanie fiata na S3 koło MOP Marwice

5/7 Dachowanie fiata na S3 koło MOP Marwice

6/7 Dachowanie fiata na S3 koło MOP Marwice

6/7 Dachowanie fiata na S3 koło MOP Marwice

7/7 Dachowanie fiata na S3 koło MOP Marwice

7/7 Dachowanie fiata na S3 koło MOP Marwice

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości