• Dziś 27°/16°
  • Jutro 30°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12
Wiadomości

Czytelnicy: Miasto szuka oszczędności, a latarnie świecą się w dzień

13 września 2022, 12:06
fot. czytelniczka Jolanta
Władze Gorzowa, tak jak inne polskie miasta szukają oszczędności gdzie są da. To wszystko jest efektem ogromnych podwyżek m.in. za energię elektryczną. Jednym z rozwiązań jest częściowe wyłączenia oświetlenia ulic. Natomiast mieszkańcy pytają się, jak miasto chce oszczędzać na oświetleniu, skoro na niektórych ulicach latarnie świecą w ciągu dnia.

Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki podjął decyzję o wprowadzeniu programu oszczędnościowego, aby odciążyć budżet miasta. Jednym z rozwiązań jest częściowe wyłączenia oświetlenia ulic. Takie testy zostały przeprowadzone już przy ul. Podmiejskiej, a w najbliższych dniach również w innych częściach Gorzowa. Ponadto miasto chce również zrezygnować z drogiego, świątecznego oświetlenia. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule „Miasto szuka oszczędności i chce zrezygnować ze świątecznego oświetlenia”.

Wszystko przez to, że w 2022 roku Gorzów płacił za energię kwotę 6 mln 700 tys. zł. Natomiast w 2023 roku miasto będzie musiało zapłacić aż 25 mln 479 tys. zł. Jest to prawie o 19 mln zł więcej, stąd też szukanie oszczędności w budżecie miasta.

Po publikacji artykułu na temat częściowego wyłączania oświetlenia, do redakcji portalu gorzowianin.com napisał czytelnik Janek, który zwraca uwagę na absurdalne sytuacje związane z włączonymi lampami przez cały dzień.

- Poruszcie w Urzędzie Miasta temat zapalonych lamp na gorzowskich ulicach, które świecą od rana do wieczora. Skoro tyle ma wynieść budżet na prąd w Gorzowie, a cały tydzień ulica Głowackiego jest oświetlona przez cały dzień, to jakie to oszczędności i ile będziemy płacić za prąd w kolejnym roku? Ile jest jeszcze takich ulic w Gorzowie? - pisze czytelnik Janek.

Również inni nasi czytelnicy przyznają, że latarnie przy ul. Głowackiego świeciły się przez cały dzień. - Ostatnio lampy przy ul. Głowackiego paliły się już o godzinie 14, czy to oszczędność? - pisze czytelniczka Katarzyna. - No właśnie. Całą niedzielę ul. Głowackiego na pełnej długości była oświetlona jak w Las Vegas - podkreśla Jolanta.

Co na to Urząd Miasta Gorzowa? - Czasami włączenia miejskiego oświetlenia w dzień, spowodowane jest testami oświetlenia przez firmę Enea Oświetlenie, jest to operator z którym miasto współpracuje. Takie testy są prowadzone m.in. po to, aby sprawdzić czy jakąś latarnię trzeba naprawić lub wymienić spalone żarówki - komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości