Wiadomości

Czytelnicy: Miasto szuka oszczędności, a latarnie świecą się w dzień

13 września 2022, 12:06
fot. czytelniczka Jolanta
Władze Gorzowa, tak jak inne polskie miasta szukają oszczędności gdzie są da. To wszystko jest efektem ogromnych podwyżek m.in. za energię elektryczną. Jednym z rozwiązań jest częściowe wyłączenia oświetlenia ulic. Natomiast mieszkańcy pytają się, jak miasto chce oszczędzać na oświetleniu, skoro na niektórych ulicach latarnie świecą w ciągu dnia.

Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki podjął decyzję o wprowadzeniu programu oszczędnościowego, aby odciążyć budżet miasta. Jednym z rozwiązań jest częściowe wyłączenia oświetlenia ulic. Takie testy zostały przeprowadzone już przy ul. Podmiejskiej, a w najbliższych dniach również w innych częściach Gorzowa. Ponadto miasto chce również zrezygnować z drogiego, świątecznego oświetlenia. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule „Miasto szuka oszczędności i chce zrezygnować ze świątecznego oświetlenia”.

Wszystko przez to, że w 2022 roku Gorzów płacił za energię kwotę 6 mln 700 tys. zł. Natomiast w 2023 roku miasto będzie musiało zapłacić aż 25 mln 479 tys. zł. Jest to prawie o 19 mln zł więcej, stąd też szukanie oszczędności w budżecie miasta.

Po publikacji artykułu na temat częściowego wyłączania oświetlenia, do redakcji portalu gorzowianin.com napisał czytelnik Janek, który zwraca uwagę na absurdalne sytuacje związane z włączonymi lampami przez cały dzień.

- Poruszcie w Urzędzie Miasta temat zapalonych lamp na gorzowskich ulicach, które świecą od rana do wieczora. Skoro tyle ma wynieść budżet na prąd w Gorzowie, a cały tydzień ulica Głowackiego jest oświetlona przez cały dzień, to jakie to oszczędności i ile będziemy płacić za prąd w kolejnym roku? Ile jest jeszcze takich ulic w Gorzowie? - pisze czytelnik Janek.

Również inni nasi czytelnicy przyznają, że latarnie przy ul. Głowackiego świeciły się przez cały dzień. - Ostatnio lampy przy ul. Głowackiego paliły się już o godzinie 14, czy to oszczędność? - pisze czytelniczka Katarzyna. - No właśnie. Całą niedzielę ul. Głowackiego na pełnej długości była oświetlona jak w Las Vegas - podkreśla Jolanta.

Co na to Urząd Miasta Gorzowa? - Czasami włączenia miejskiego oświetlenia w dzień, spowodowane jest testami oświetlenia przez firmę Enea Oświetlenie, jest to operator z którym miasto współpracuje. Takie testy są prowadzone m.in. po to, aby sprawdzić czy jakąś latarnię trzeba naprawić lub wymienić spalone żarówki - komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości