Wiadomości

Czytelnik: Zostałem wyleczony z budżetu obywatelskiego

13 września 2022, 11:33
fot. archiwum
Do redakcji portalu gorzowianin.com napisał czytelnik Tadeusz, który skarży się na funkcjonowanie budżetu obywatelskiego w Gorzowie. Mieszkaniec podkreśla, że jest najwyższy czas, aby budżet obywatelski przeszedł reformę co do podziału osiedli oraz wielkości zadań.

Od początku września trwają spotkania dyskusyjne w ramach budżetu obywatelskiego 2023. Podczas nich mieszkańcy mogą lepiej poznać zadania prezentowane przez ich autorów oraz zdecydować, czy chcą połączyć zadania w jeden większy pakiet, który ma gwarancję realizacji czy też poddać pomysły pod głosowanie.

Jedno z ostatnich spotkań odbyło się na os. Piaski w poniedziałek 12 września i tam zebrani mieszkańcy wybrali do realizacji pakiet łączący 6 zadań: budowa ścieżki spacerowej od ul. Metziga do ul. Cegielskiego za 35 000,00 zł, przebudowa drogi przy ul. Pirytowej za 220 408,00 zł, wykonanie brakującego odcinka ścieżki prowadzącej z ul. Dowbora-Muśnickiego do SP21, Przedszkola nr 30, placu zabaw i siłowni plenerowej za 37 555,00 zł, remont schodów przy ul. Bohaterów Westerplatte oraz aranżacja terenów zielonych za 119 581,00 zł (*zadanie po podzieleniu), bezpieczna strefa zamieszkania przy ul. Bohaterów Westerplatte za 65 129,00 zł oraz wykonanie nasadzeń drzew zacieniających plac zabaw przy ul. Kilińskiego za 8 750,00 zł.

W spotkaniu na os. Piaski uczestniczył również pan Tadeusz, który podkreśla, że po tym zebraniu, został skutecznie wyleczony z budżetu obywatelskiego. Poniżej prezentujemy w całości list przesłany przez pana Tadeusza do naszej redakcji.

- W poniedziałek zostałem skutecznie wyleczony z budżetu obywatelskiego podczas zebrania na osiedlu Piaski. Złożyliśmy wniosek na wykonanie oświetlenia ul. Owocowej - odcinek górny, nowo wybudowany w ramach zbierania wód opadowych z ul. Żwirowej i przyległych. Ulicę wykonano bez chodników i oświetlenia. Owocowa jest osią małego osiedla domów jednorodzinnych ok. 100 posesji , 6 krzyżujących się ulic. Ruch po wykonanym remoncie znaczne się zwiększył, bo to najkrótsza droga na os. Górczyn, dopóki nie doczekamy się wybudowania ul. Kamiennej. Wniosek o oświetlenie ul. Owocowej był składany na wiosnę tego roku według wytycznych urzędników miejskich, którzy dopisali jeszcze 2 sztuki lamp w okolicy Żwirowej przy przejściu dla pieszych. Zadanie wyceniono na około 260 tys. zł, co przy budżecie na całe os. Piaski 464 tys. zł miało jakiś sens.

Natomiast na poniedziałkowym spotkaniu okazało się, że urzędnicy wycenili projekt na 418 tys zł, wniosków zatwierdzonych było 9, w tym, oświetlenie ul. Kiemliczów za około 80tys zł, które to mogłoby być załatwione przy okazji ul. Owocowej. Może się okazać, że wśród innych drobnych projektów, ścieżek, schodów, nasadzeń zieleni etc., po głównej ulicy będziemy dalej chodzić z latarkami. Paranoja. Łączenie os. Piaski w jeden budżet z osiedlem domków przy ul Żwirowej, Owocowej. Bazaltowej jest po prostu bez sensu, powoduje złość i niesnaski. A może po prostu nasz rejon, który mieszkańcy os. Piaski nazywają ''Kamyczki'', przeniesiemy do gminy Kłodawa tam każda uliczka ma oświetlenie i twardą nawierzchnię. A tak na poważnie to chyba już najwyższa pora zreformować tzw. budżet obywatelski co do wielkości zadań i obszaru działania – pisze w liście do redakcji czytelnik Tadeusz.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości