• Dziś 27°/16°
  • Jutro 19°/13°
  • Pojutrze 23°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Trwa naprawa zarwanej skarpy na rondzie Santockim [zdjęcia]

8 września 2022, 15:27
fot. Anna Kluwak
Oberwanie chmury, które przeszło przez Gorzów sprawiło, że zarwała się skarpa przy rondzie Santockim. Uszkodzenia są ogromne, ponieważ w ziemi powstała sporych rozmiarów wyrwa i zarwała się część chodnika. W czwartkowe popołudnie rozpoczęły się prace naprawcze.

Wskutek ulewy, która przeszła w czwartkowy poranek 8 września przez Gorzów doszło do wymycia ziemi na skarpie przy rondzie Santockim. Część skarpy oraz chodnika zarwała się, natomiast prawy pas jezdni groził zapadnięciem. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule „Zarwana skarpa przy rondzie Santockim”.

Warto podkreślić, że to nie pierwszy raz, kiedy doszło do zarwania się skarpy podczas intensywnych opadów przy rondzie Santockim. Jednak poprzednim razem – w lipcu 2019 wyrwa w ziemi nie była aż tak duża. Tym razem straty są naprawę poważne i jeszcze w czwartkowe popołudnie rozpoczęła się naprawa skarpy. Na czas robót, prawy pas Trasy Nadwarciańskiej w kierunku ronda Santockiego został wyłączony z ruchu.

- Oprócz podmycia skarpy, mamy również problem z pozrywaną instalacją zasilającą sygnalizację świetlną. Sygnalizacja nie działa, jest wyłączona. Uszkodzenie skarpy nastąpiło w innym miejscu niż to było wcześniej. To miejsce, które naprawiliśmy po poprzedniej ulewie pozostało nienaruszone. Dlatego do naprawy aktualnych uszkodzeń, która już trwa, użyjemy tej samej technologii. W pierwszej kolejności zabezpieczymy skarpę, żeby kolejny deszcz nie uszkodził jej bardziej. W miejscu uszkodzenia ruch jest ograniczony. Przy takiej, rekordowej ilości wody, bo wiemy, że spadło ponad 120 litrów na jeden metr kwadratowy, woda przelewała się przez zabezpieczenia i uszkodziła inny odcinek - komentuje Zdzisław Plis, dyrektor wydziału dróg w Urzędzie Miasta Gorzowa.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/6 Zarwana skarpa przy rondzie Santockim

1/6 Zarwana skarpa przy rondzie Santockim

2/6 Zarwana skarpa przy rondzie Santockim

2/6 Zarwana skarpa przy rondzie Santockim

3/6 Zarwana skarpa przy rondzie Santockim

3/6 Zarwana skarpa przy rondzie Santockim

4/6 Zarwana skarpa przy rondzie Santockim

4/6 Zarwana skarpa przy rondzie Santockim

5/6 Zarwana skarpa przy rondzie Santockim

5/6 Zarwana skarpa przy rondzie Santockim

6/6 Zarwana skarpa przy rondzie Santockim

6/6 Zarwana skarpa przy rondzie Santockim

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości