Wiadomości

Kolejny pożar koła w autobusie MZK

31 sierpnia 2022, 09:43
fot. Piotr/Wypadki Gorzów
W środowy poranek doszło do pożaru autobusu MZK, a dokładnie koła w pojeździe marki MAN. To kolejne tego typu zdarzenie w ostatnim czasie z udziałem miejskiego autobusu. Miejski Zakład Komunikacji będzie wyjaśniał dlaczego po raz kolejny przyczyną pożaru były prawdopodobnie hamulce.

W środę 31 sierpnia o godz. 6.39 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze autobusu Miejskiego Zakładu Komunikacji przy ul. Chrobrego na wysokości tzw. Titanica przy zjeździe z mostu Staromiejskiego. Na miejsce zostały wysłane dwa zastępy straży pożarnej.

Jak się okazało doszło do kolejnego pożaru koła w autobusie marki MAN. - Koło zapaliło się prawdopodobnie od hamulców. Kierowca autobusu próbował samodzielnie ugasić ogień, ale bezskutecznie. Strażacy, którzy przybyli na miejsce, szybko opanowali sytuację - komentuje Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej. Na szczęście kierowcy oraz pasażerom nic się nie stało.

- Autobus jechał z Zawarcia w kierunku centrum. Kierowa widząc dymiące się koło zjechał na prawą stronę ul. Chrobrego i zatrzymał pojazd. Autobus został już przywieziony na zajezdnię. Będziemy sprawdzać dlaczego po raz kolejny przyczyną pożaru były prawdopodobnie hamulce  – mówi Marcin Pejski, rzecznik prasowy Miejskiego Zakładu Komunikacji.

To nie pierwsze tego typu zdarzenie w ostatnim czasie z udziałem autobusu MZK. W ubiegłym tygodniu, w czwartek 25 sierpnia również doszło do pożaru koła w autobusie od hamulców, kiedy kierowca zatrzymał pojazd na przystanku przy ul. Jagiełły. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule „Gorzów: Pożar autobusu MZK. Zapaliło się tyle koło”.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości