• Dziś 27°/16°
  • Jutro 19°/13°
  • Pojutrze 23°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Kolejny pożar koła w autobusie MZK

31 sierpnia 2022, 09:43
fot. Piotr/Wypadki Gorzów
W środowy poranek doszło do pożaru autobusu MZK, a dokładnie koła w pojeździe marki MAN. To kolejne tego typu zdarzenie w ostatnim czasie z udziałem miejskiego autobusu. Miejski Zakład Komunikacji będzie wyjaśniał dlaczego po raz kolejny przyczyną pożaru były prawdopodobnie hamulce.

W środę 31 sierpnia o godz. 6.39 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze autobusu Miejskiego Zakładu Komunikacji przy ul. Chrobrego na wysokości tzw. Titanica przy zjeździe z mostu Staromiejskiego. Na miejsce zostały wysłane dwa zastępy straży pożarnej.

Jak się okazało doszło do kolejnego pożaru koła w autobusie marki MAN. - Koło zapaliło się prawdopodobnie od hamulców. Kierowca autobusu próbował samodzielnie ugasić ogień, ale bezskutecznie. Strażacy, którzy przybyli na miejsce, szybko opanowali sytuację - komentuje Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej. Na szczęście kierowcy oraz pasażerom nic się nie stało.

- Autobus jechał z Zawarcia w kierunku centrum. Kierowa widząc dymiące się koło zjechał na prawą stronę ul. Chrobrego i zatrzymał pojazd. Autobus został już przywieziony na zajezdnię. Będziemy sprawdzać dlaczego po raz kolejny przyczyną pożaru były prawdopodobnie hamulce  – mówi Marcin Pejski, rzecznik prasowy Miejskiego Zakładu Komunikacji.

To nie pierwsze tego typu zdarzenie w ostatnim czasie z udziałem autobusu MZK. W ubiegłym tygodniu, w czwartek 25 sierpnia również doszło do pożaru koła w autobusie od hamulców, kiedy kierowca zatrzymał pojazd na przystanku przy ul. Jagiełły. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule „Gorzów: Pożar autobusu MZK. Zapaliło się tyle koło”.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości