• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 64 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów: Pożar autobusu MZK. Zapaliło się tyle koło

25 sierpnia 2022, 16:44
fot. Anna Kluwak
W czwartkowe popołudnie doszło do pożaru autobusu MZK, a dokładnie tylnego koła w pojeździe marki MAN. Kierowca próbował sam ugasić ogień, ale bezskutecznie. Na szczęście strażacy szybko opanowali sytuację i ugasili pożar. Kierowcy oraz pasażerom nic się nie stało.

W czwartek 25 sierpnia o godz. 16.21 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze autobusu na przystanku Jagiełły koło Łaźni. Na miejsce zostały wysłane dwa zastępy straży pożarnej i policja.

Jak się okazało, doszło do pożaru tylnego koła w autobusie marki MAN należącego do Miejskiego Zakładu Komunikacji. - Koło w autobusie zapaliło się na przystanku, prawdopodobnie od hamulców. Kierowca autobusu próbował samodzielnie ugasić ogień, ale bezskutecznie. Strażacy, którzy pojawili się na miejscu zdarzenia bardzo szybko, opanowali sytuację i ugasili pożar przy pomocy piany gaśniczej – komentuje Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

Na szczęście, zarówno kierowcy, jak i pasażerom nic się nie stało.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości