Wiadomości

Parking przy dawnym wieżowcu Stilonu będzie płatny

30 sierpnia 2022, 14:01
fot. Anna Kluwak
Właściciel terenu znajdującego się przy ul. Walczaka pomiędzy wieżowcem dawnego Stilonu, a Wyższą Szkołą Biznesu w Gorzowie zdecydował się na zrobienie płatnego parkingu. Właśnie zostały ustawione tam znaki oraz parkomaty. Pierwsze 1,5 godziny parkowania będzie darmowe, natomiast brak biletu oznacza opłatę w wysokości 95 zł.

Parkomaty na prywatnym terenie należącym do marketów to nie nowość w Gorzowie. Oczywiście dla klientów pierwsze dwie godziny są darmowe, natomiast brak biletu oznacza odpowiednio wysoką opłatę. W ten sposób sklepy chcą walczyć z kierowcami, którzy na ich terenie nagminnie parkują swoje samochody, chociaż nie robią tam zakupów. Taki rozwiązanie wprowadziło Netto przy ul. Szarych Szeregów, Lidl przy ul. Matejki i ul. Szpitalnej, Intermarche przy ul. Pomorskiej czy Kaufland przy ul. Matejki.

Teraz na zrobienie płatnego parkingu zdecydował się właściciel terenu znajdującego się przy ul. Walczaka pomiędzy wieżowcem dawnego Stilonu, a Wyższą Szkołą Biznesu. Właśnie zostały tam umieszczone znaki informujące o tym, że parking jest płatny i zostały ustawione również parkomaty. Póki co są owinięte folią i nieczynne. Jednak można się spodziewać, że w najbliższych dniach zostaną uruchomione.

Co istotne, parkować będzie można tam za darmo przez 1,5 godziny, jeżeli pobierzemy darmowy bilet. Natomiast każda kolejna godzina kosztuje 2 zł. Z kolei opłata za brak ważnego biletu wynosi aż 95 zł.

Parkomatami zarządza prywatna firma Apcoa, która sprawuje również pieczę nad innymi parkingami w mieście. To pracowników tej firmy będzie należała windykacja należności z tytułu braku opłat za parkowanie, jeżeli ktoś zapomni o darmowym bilecie lub przekroczy czas.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości