• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23
Wiadomości

Działo się w Gorzowie. Smocze łodzie opanowały Wartę [film i zdjęcia]

28 sierpnia 2022, 15:35
W niedzielę na rzece Warcie w Gorzowie odbywają się wyścigi smoczych łodzi. W imprezie bierze udział łącznie 21 załóg - zarówno dorosłych, jak i dzieci. Oprócz sportowej rywalizacji, jest to przede wszystkim dobra zabawa.

Wyścig smoczych łodzi wrócił na rzekę Wartę. W tym roku impreza organizowana przez Klub Sportowy „Admira” odbyła się w niedzielę 28 sierpnia na klubowej przystani przy ul. Wał Okrężny. Pierwsze osady wystartowały o godz. 11, natomiast ostatni start, czyli wyścig VIPów przewidziano na godz. 16. Natomiast o godz. 16.30 odbędzie sie dekoracja zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

W zawodach wzięło udział łącznie 21 załóg w trzech kategoriach. Wszyscy uczestnicy zawodów ścigali się na dystansie 200 metrów. W konkurencji "dzieci" konkurowało ze sobą 6 ekip, w konkurencji "fan" startowało 9 załóg, a w konkurencji "sport" rywalizowało ze sobą 6 drużyn. Każda drużyna musiała składać się z 8 osób wiosłujących i bębniarza, który nadawał tempo wiosłowania.

W zawodach biorą udział nie tylko mieszkańcy Gorzowa, w tym gorzowskie kluby sportowe - Admira, AZS AWF Gorzów i G'Power, ale również przyjechały osoby spoza naszego regionu m.in. z Wałcza.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości