Wiadomości

Śmieci w Gorzowie znów trafią pod ziemię

25 sierpnia 2022, 09:38
fot. archiwum
Związek Celowy Gmin MG-6 szykuje się do budowy kolejnych podziemnych pojemników na śmieci w Gorzowie. Tym razem trzy gniazda półpodziemnych pojemników pojawią się w trzech lokalizacjach na terenie Zawarcia. Inwestycja ma poprawić nie tylko efektywność segregowania, ale przede wszystkim estetykę otoczenia, ponieważ obecne śmietniki stojące na chodnikach po prostu szpecą okolicę.

Pierwsze podziemne pojemniki na odpady w Gorzowie zostały wybudowane na Kwadracie, a dokładnie przy skrzyżowaniu ul. 30 Stycznia i Dąbrowskiego. Związek Celowy Gmin MG6 wybudował sześć podziemnych pojemników, które zastąpiły aż 46 zwykłych kubłów o pojemności 1100 litrów. Dzięki temu z dużego obszaru przestrzeni miejskiej zostały usunięte nieestetyczne kontenery i zostały zastąpione sześcioma małogabarytowymi kioskami wrzutowymi.

Teraz Związek Celowy Gmin MG6 szykuje się do kolejnej takiej inwestycji. Tym razem półpodziemne pojemniki zostaną wybudowane przy ul. Fabrycznej, ul. Jasnej i ul. Śląskiej. Łącznie zostaną wybudowane trzy gniazda 5-pięciofrakcyjnych pojemników półpodziemnych na odpady komunalne.

Rozwiązanie ma na celu zlokalizowanie pod powierzchnią ziemi pojemników, w których gromadzone będą odpady z jednoczesnym wyniesieniem ponad powierzchnię ziemi wyłącznie punktów wrzutu odpadów. Zarząd Związku Celowego Gmin MG-6 zamierza sfinansować to zadanie ze środków pochodzących z zewnętrznego dofinansowania: RPO Lubuskie lub POLIŚ. Inwestycja ma zostać zrealizowana w 2023 roku.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości